Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Судинна дистонія (ВСД) – це стан, що характеризується порушенням регуляції вегетативної нервової системи. Захворювання вражає пацієнтів обох статей і майже всіх вікових груп. Частіше страждають чоловіки старше 45 років.

Причини та діагностика

Причини ВСД можуть бути багатофакторними і включати наступні аспекти:

  1. Генетична схильність.
  2. Стрес і психологічні фактори.
  3. Респіраторні розлади.
  4. Гіподинамія.
  5. Гормональні порушення.
  6. Порушення сну.

З огляду на ймовірні причини під час клінічного огляду лікарем можуть бути призначені додаткові методи діагностики – перевірка серцевого ритму, артеріального тиску і рефлексів. Для підтвердження первинного діагнозу призначаються аналізи крові на рівень гормонів, електролітів та інших показників. Паралельно проводяться апаратні методи обстеження – УЗД, ВЕМ, ЕхоКГ та інші.

Клінічні ознаки

Ця патологія, також відома як дисфункція вегетативної нервової системи, може проявлятися різними симптомами, які можуть бути фізичними, емоційними або розумовими. Частіше спостерігаються ознаки фізичного характеру:

Емоційно-неврологічна картина проявляється мігренню, поколюванням у кінцівках, запамороченням, підвищеною світло- і звукочутливістю.

З симптомів психологічного спектру характерні тривожність, панічні атаки, депресія, порушення сну, підвищена дратівливість, зниження концентрації уваги, погіршення пам’яті.

Шляхи ефективного лікування

Щоб позбутися наслідків і неприємних відчуттів, лікарі призначають симптоматичну терапію, що включає прийом заспокійливих, снодійних препаратів, ліків для нормалізації фізіології серця. Паралельно можуть бути показані препарати, що знижують артеріальний тиск, нормалізують кровотік, відновлюють роботу мозку. Конкретний перелік препаратів визначає тільки лікуючий лікар шляхом спостереження за динамікою захворювання і з урахуванням фізіологічних особливостей пацієнта.

Для прискорення одужання показано наступне:

  1. Методи фізіотерапії – масаж, фізичні вправи, гідротерапія та електротерапія.
  2. Психотерапія – когнітивно-поведінкова терапія, техніки релаксації і дихальні вправи, методи корекції стресу і тривоги.
  3. Планування режиму дня та харчування – здорові харчові звички, уникнення стресових ситуацій, повноцінний відпочинок та сон, тайм-менеджмент.
  4. Альтернативні методи лікування – акупунктура, гомеопатія або фітотерапія.

Комплексне застосування декількох методів є більш ефективним, але це дорожче, і не завжди всі методи гармонійно поєднуються один з одним. Ідеальним варіантом лікування без ускладнень і побічних ефектів є хронотерапія при ВСД, яка практикується в клініці “Резонанс”. Хоча сама клініка хрономедицини знаходиться в Києві, прийом пацієнтів по всьому світу ведеться дистанційно. Так само ефективне лікування вегето-судинної дистонії проводиться за індивідуальними програмами.

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds