Лікування синдрому подразненого кишківника в Києві
Синдром подразненого кишківника (СПК) – це функціональний розлад шлунково-кишкового тракту, який характеризується хронічним перебігом. Супроводжується характерними симптомами, такими як болі, дискомфорт, здуття живота і порушення випорожнення, за відсутності видимих органічних змін або запальних процесів. Хворіти на синдром подразненого кишківника можуть люди різного віку незалежно від дотримання дієти та інших обставин.
ПРИЧИНИ
Причини СПК до кінця не вивчені, і вони можуть бути багатофакторними. Однак вважається, що на розвиток цього синдрому можуть впливати такі чинники:
-
- підвищена чутливість кишківника – у деяких людей кишківник більш чутливий до стимулів, таких як їжа та стрес;
-
- дисбактеріоз: нерівновага у складі мікрофлори в кишечнику може впливати на функцію кишечника;
-
- харчові чинники. Деякі продукти харчування, особливо багаті на жири, спеції, кофеїн, алкоголь і штучні добавки, можуть посилювати симптоми СПК.
Супроводжувати розвиток синдрому подразненого кишківника цілком можуть стрес і психологічні розлади. На їхньому тлі погіршується загальна фізіологія організму, що й призводить до СПК.
Деякі пацієнти навіть без зазначених причин можуть хворіти або страждати з дитинства на синдром подразненого кишечника на генетичному рівні, маючи спадкову схильність.
СИМПТОМИ
Традиційно клінічна картина при розвитку синдрому подразненого кишківника яскраво виражена. Її нескладно визначити навіть без лабораторної чи апаратної діагностики. Симптоми синдрому подразненого кишечнику можуть містити такі зміни в організмі:
-
-
- Болі або дискомфорт у животі, зазвичай – у нижній його частині, що найчастіше полегшуються після дефекації.
-
- Зміни в частоті або консистенції випорожнень, такі як пронос, закреп або чергування цих станів.
-
- Здуття живота і часте газоутворення.
-
- Відчуття недосконалого випорожнення після акту дефекації.
-
- Мукозні виділення з прямої кишки.
-
- Наявність домішок слизу в калі.
Досить часто може відзначатися посилення перерахованих симптомів після вживання певних продуктів харчування або стресових ситуацій. Клінічні ознаки можуть ставати частішими за відсутності лікування. Деякі з них з часом проявляються все сильніше.
Симптоми можуть змінюватися залежно від фізіології організму в кожної людини, і їхня інтенсивність може варіювати. Для встановлення точного діагнозу СПК і визначення найкращого способу лікування слід звернутися до лікаря-гастроентеролога.
ЛІКУВАННЯ СПК в Києві
Лікування СПК зазвичай спрямоване на пом’якшення симптомів і поліпшення якості життя пацієнта. Поширеними заходами є зміна дієти, включення в раціон харчових біологічних добавок. Корисним є збільшення фізичної активності для виключення процесу застою газів.
У більшості випадків призначається медикаментозна терапія. Зазвичай лікування синдрому подразненого кишківника проводиться довго, з частими відвідинами процедур і проходженням клінічного огляду.
Ефективним способом позбавлення від синдрому подразненого кишківника визнано метод хронотерапії. Його практикують у київській Клініці хрономедицини “Резонанс”, але результати такого лікування вже випробували пацієнти з багатьох країн. Детальніше про хронотерапію та умови її застосування можна дізнатися в клініці “Резонанс”, зв’язавшись із реєстратурою за вказаними контактними даними.
Джерела
- Мedicalnewstoday
- Healthline
- МОЗ
- Національна академія медичних наук