Лікування синдрому подразненого кишківника в Києві
Лікування синдрому подразненого кишківника в Києві
Синдром подразненого кишківника (СПК) – це функціональний розлад шлунково-кишкового тракту, який характеризується хронічним перебігом. Супроводжується характерними симптомами, такими як болі, дискомфорт, здуття живота і порушення випорожнення, за відсутності видимих органічних змін або запальних процесів. Хворіти на синдром подразненого кишківника можуть люди різного віку незалежно від дотримання дієти та інших обставин.
Причини СПК
Причини СПК до кінця не вивчені, і вони можуть бути багатофакторними. Однак вважається, що на розвиток цього синдрому можуть впливати такі чинники:
підвищена чутливість кишківника – у деяких людей кишківник більш чутливий до стимулів, таких як їжа та стрес;
дисбактеріоз: нерівновага у складі мікрофлори в кишечнику може впливати на функцію кишечника;
харчові чинники. Деякі продукти харчування, особливо багаті на жири, спеції, кофеїн, алкоголь і штучні добавки, можуть посилювати симптоми СПК.
Супроводжувати розвиток синдрому подразненого кишківника цілком можуть стрес і психологічні розлади. На їхньому тлі погіршується загальна фізіологія організму, що й призводить до СПК.
Деякі пацієнти навіть без зазначених причин можуть хворіти або страждати з дитинства на синдром подразненого кишечника на генетичному рівні, маючи спадкову схильність.
Симптоми СПК
Традиційно клінічна картина при розвитку синдрому подразненого кишківника яскраво виражена. Її нескладно визначити навіть без лабораторної чи апаратної діагностики. Симптоми синдрому подразненого кишечнику можуть містити такі зміни в організмі:
Болі або дискомфорт у животі, зазвичай – у нижній його частині, що найчастіше полегшуються після дефекації.
Зміни в частоті або консистенції випорожнень, такі як пронос, закреп або чергування цих станів.
Здуття живота і часте газоутворення.
Відчуття недосконалого випорожнення після акту дефекації.
Мукозні виділення з прямої кишки.
Наявність домішок слизу в калі.
Досить часто може відзначатися посилення перерахованих симптомів після вживання певних продуктів харчування або стресових ситуацій. Клінічні ознаки можуть ставати частішими за відсутності лікування. Деякі з них з часом проявляються все сильніше.
Симптоми можуть змінюватися залежно від фізіології організму в кожної людини, і їхня інтенсивність може варіювати. Для встановлення точного діагнозу СПК і визначення найкращого способу лікування слід звернутися до лікаря-гастроентеролога.
Лікування СПК в Києвіі
Хронічний перебіг синдрому подразненого кишківника пов’язаний зі зміною закрепів та діареї, болем та дискомфортом у животі. Цих клінічних симптомів достатньо, щоб розпочати невідкладне лікування синдрому подразненого кишківника. Тому народна медицина пропонує цілий ряд методів лікування, спрямованих на мінімізацію клінічних симптомів, запобігання ускладненням та усунення причини:
Дієтотерапія.
Підвищення фізичної активності.
Нормалізація режиму сну.
Прийом спазмолітиків, пробіотиків, проносних препаратів, засобів проти діареї, антидепресантів.
Фітотерапія.
Деякі з цих методів можна використовувати в комбінації, щоб прискорити одужання, але це іноді може призвести до побічних ефектів і може бути дорогим задоволенням. Однак лікування синдрому подразненого кишківника не можна відкладати або залишати незавершеним.
У сфері хронометрії його застосовують для узгодження часових інтервалів організму з біологічними ритмами. В результаті органи травлення активізуються і борються за нормальне функціонування. Рушійною силою стимуляції травної системи та фізіологічних процесів є корекція хронологічних циклів усіх тканин і органів. Це досягається шляхом застосування натуральних рослинних засобів. Цей вид фітохронотерапії ставить і досягає відразу кілька цілей:
Возз’єднання всіх фізіологічних процесів у єдиний цикл.
Звільнення від ускладнень та вторинних патологій.
Безпосереднє лікування синдрому подразненого кишківника з відновленням усіх функцій травлення на кожному етапі.
Зокрема, хронофітотерапія може застосовуватися в індивідуальному порядку, включаючи персональний підбір рецептури та її компонентів, дозування та графік прийому лікарських компонентів. Крім того, хронотерапія для лікування синдрому подразненого кишечника проводиться в домашніх умовах самими пацієнтами. Це зменшує бюджетне навантаження, економить час і виключає стресові фактори. Тривалість лікування хронофітотерапією становить до восьми місяців, але фактичний курс лікування залежить від ступеня захворювання, форми перебігу та вираженості симптомів. Ще однією перевагою хронофітотерапії є доступність як самого процесу лікування, так і необхідних фітопрепаратів. Фітопрепарати можна легко придбати в місцевій аптеці за порадою лікаря. Потім достатньо приготувати призначену настоянку або іншу лікарську форму в домашніх умовах і приймати її строго за програмою, складеною лікарем. Якщо ви хочете отримати ефективне домашнє лікування синдрому подразненого кишечника без емоційного стресу, доступно і з надійним результатом, зателефонуйте в клініку «Резонанс» і заповніть анкету.