Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Синдром емоційного вигорання – хвороба сучасності

До 35%, за даними ВООЗ, усього населення землі схильне до психологічної втоми, депресивних станів і морального виснаження. Подібна статистика змусила лікарів об’єднати за схожими симптомами ці розлади в єдине захворювання.

Емоційне вигорання – це саме та патологія, яка внесена до реєстру МКХ-10. Оскільки аномалія зачіпає кілька важливих фізіологічних процесів, то її прийнято називати синдромом емоційного вигорання.

Чому виникає емоційне вигорання: причини та ускладнення

Основними причинами емоційного вигорання вважаються:

      • часті стреси;

      • брак уваги;

      • брак підтримки;

      • відсутність адекватного контролю;

      • необхідність ухвалення відповідальних рішень.

    Сприяти хворобі можуть нестабільні економічні умови, соціальна напруженість, відсутність довірчих стосунків і сімейна невлаштованість.

    Групу ризику становлять особи, які постійно відчувають розумове, емоційне та фізичне напруження, часто – все одночасно. Більш схильні до емоційного вигорання працівники сфер, у яких доводиться комунікувати з безліччю інших людей. Також схильні до ризику фахівці, які працюють в екстремальних умовах або з високою конкуренцією. Психологи, вчителі, менеджери, лікарі, бізнесмени та десятки інших спеціальностей опинилися в групі ризику.

    Крім того, синдром емоційного вигорання характерний для тих, хто не здатний організувати свій відпочинок, часто та подовгу піддає свою психіку навантаженням та особи, схильні до перфекціонізму.

    Діагностика та ознаки емоційного вигорання

    Встановити розвиток хвороби буває складно через прихований прояв симптомів емоційного вигорання. Але під час клінічної діагностики виявляються такі ознаки:

        • емоційні: до них належать апатія, відсутність енергії, дратівливість. Також відзначається прояв почуття провини, занепад інтересу до звичайних справ і роботи, підвищена самокритичність іноді – цинізм, спалахи гніву;

        • фізичні – втома, що не зникає навіть після відпочинку, часте переривання сну, безсоння, застуди і зараження інфекціями. Характерний такий симптом емоційного вигорання, як болючість із напруженістю в голові. Виникають проблеми травлення, ослаблення імунної фізіології;

        • поведінкові: різке зниження продуктивності, сповільненість дій, проблеми з концентрацією. У пацієнтів, які страждають на емоційне вигорання, може відзначатися відмова від спілкування, пристрасть до кави, паління або алкоголю.

      Точніше діагностувати синдром емоційного вигорання допоможе методика MBI (Maslach Burnout Inventory), тест Бойка або спеціальні опитувальники.

      Як проводиться лікування синдрому емоційного вигорання в Києві

      На практиці терапія цього синдрому вимагає досить тривалого часу і комплексного застосування декількох методик:

          1. Медикаментозне лікування емоційного вигорання з використанням анксіолітиків, антидепресантів, вітамінних і мінеральних препаратів.

          1. Психотерапія різних рівнів.

          1. Навички релаксації, дотримання режиму дня.

        Спростити лікування емоційного вигорання за менш тривалий період пропонують лікарі Клініки хрономедицини “Резонанс”. Ними розроблена й успішно застосовується багато років технологія хронотерапії в лікуванні синдрому емоційного вигорання. Вона заснована на корекції природних процесів в організмі, абсолютно нешкідлива і може застосовуватися дистанційно без відвідування лікаря.

        Допоможіть собі або близьким людям у лікуванні емоційного вигорання, звернувшись по допомогу в клініку “Резонанс” і записавшись на віддалену консультацію з хронотерапії цієї проблеми.

        Джерела

        1. I-cbt, https://i-cbt.org.ua/wp-content/uploads/2021/08/Oliynyk-M.-KPT-oriyentovana-model-dopomogy-pry-emotsiynomu-vygoranni.pdf
        2. МОЗ, https://moz.gov.ua/uk/profesijne-vigorannja—javische-a-ne-hvoroba-scho-naspravdi-zatverdili-v-mkh-11

        Форма обратной связи

        Demo Description

        My first Popup

        This will close in 0 seconds