Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

До 35%, за даними ВООЗ, усього населення землі схильне до психологічної втоми, депресивних станів і морального виснаження. Подібна статистика змусила лікарів об’єднати за схожими симптомами ці розлади в єдине захворювання.

Емоційне вигорання – це саме та патологія, яка внесена до реєстру МКХ-10. Оскільки аномалія зачіпає кілька важливих фізіологічних процесів, то її прийнято називати синдромом емоційного вигорання.

Чому виникає емоційне вигорання: причини та ускладнення

Основними причинами емоційного вигорання вважаються:

Сприяти хворобі можуть нестабільні економічні умови, соціальна напруженість, відсутність довірчих стосунків і сімейна невлаштованість.

Групу ризику становлять особи, які постійно відчувають розумове, емоційне та фізичне напруження, часто – все одночасно. Більш схильні до емоційного вигорання працівники сфер, у яких доводиться комунікувати з безліччю інших людей. Також схильні до ризику фахівці, які працюють в екстремальних умовах або з високою конкуренцією. Психологи, вчителі, менеджери, лікарі, бізнесмени та десятки інших спеціальностей опинилися в групі ризику.

Крім того, синдром емоційного вигорання характерний для тих, хто не здатний організувати свій відпочинок, часто та подовгу піддає свою психіку навантаженням та особи, схильні до перфекціонізму.

Діагностика та ознаки емоційного вигорання

Встановити розвиток хвороби буває складно через прихований прояв симптомів емоційного вигорання. Але під час клінічної діагностики виявляються такі ознаки:

Точніше діагностувати синдром емоційного вигорання допоможе методика MBI (Maslach Burnout Inventory), тест Бойка або спеціальні опитувальники.

Як проводиться лікування синдрому емоційного вигорання

На практиці терапія цього синдрому вимагає досить тривалого часу і комплексного застосування декількох методик:

  1. Медикаментозне лікування емоційного вигорання з використанням анксіолітиків, антидепресантів, вітамінних і мінеральних препаратів.
  2. Психотерапія різних рівнів.
  3. Навички релаксації, дотримання режиму дня.

Спростити лікування емоційного вигорання за менш тривалий період пропонують лікарі Клініки хрономедицини “Резонанс”. Ними розроблена й успішно застосовується багато років технологія хронотерапії в лікуванні синдрому емоційного вигорання. Вона заснована на корекції природних процесів в організмі, абсолютно нешкідлива і може застосовуватися дистанційно без відвідування лікаря.

Допоможіть собі або близьким людям у лікуванні емоційного вигорання, звернувшись по допомогу в клініку “Резонанс” і записавшись на віддалену консультацію з хронотерапії цієї проблеми.

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds