Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Вітиліго – це хронічне захворювання шкіри, що характеризується появою плям світлої  пігментації. Хворобою уражаються всі вікові групи пацієнтів, незалежно від статевої приналежності.

Клінічна картина

Симптоматика цього захворювання може мати дерматологічний, аутоімунний характер. Ознаки, які найчастіше зустрічаються, можна діагностувати в домашніх умовах. Ними зазвичай є:

 1. Поява однієї або кількох плям без пігментації на шкірі. Вони бувають обмеженого розміру з локальним розташуванням у різних ділянках шкірного покриву. Аналогічно часто реєструються епізоди, коли подібні пігментації можуть поширюватися на великі ділянки шкіри.
 2. Плями найчастіше мають гострі межі і можуть бути білого або світло-рожевого кольору. Вони можуть збільшуватися в міру прогресування хвороби, або об’єднуватися в локальні ділянки з часом.
 3. Пігментація може бути відсутня  на слизових оболонках (у порожнині рота або очах).
 4. Деякі люди з вітиліго можуть відчувати надчутливість до сонячного світла і реагувати на нього спалюванням або подразненням шкіри.

Підтвердити первинні ознаки покликані сучасні методи діагностики – біопсія, УФ обстеження за допомогою лампи Вуда, різні технології дерматоскопії.

Причини появи захворювання

Цю патологію виявляють у людей з різними розладами аутоімунного генезу, водночас джерелами недуги часто стають:

 • аутоімунні аномалії, за яких імунна система організму атакує і руйнує меланоцити – клітини, які відповідають за виробництво пігменту меланіну.
 • спадкова сімейна схильність. Деякі гени, пов’язані з імунними функціями та пігментацією, можуть підвищувати ризик розвитку вітиліго.
 • деякі чинники довкілля, такі як хімічні речовини, стрес, травми шкіри або інфекції, можуть сприяти розвитку вітиліго.
 • нерегулярності у виробництві меланіну. У деяких випадках вітиліго може бути пов’язане з порушенням процесу утворення і розподілу меланіну в шкірі.

Важливо зазначити, що причини вітиліго до кінця не вивчені, і механізми розвитку цього захворювання все ще є предметом досліджень.

Ефективні способи лікування вітиліго в Києві

Боротися з цією патологією слід комплексними заходами, але навіть у разі їх застосування стовідсоткового зцілення вдається домогтися не завжди. У нинішній час успішно практикуються такі методи:

 1. Застосування топічних зовнішніх засобів. Креми або мазі, що містять кремній, карбамід, глюкокортикостероїди або імуномодулятори, можуть використовуватися для поліпшення пігментації шкіри.
 2. Фототерапія A (UVA) або (UVB). Фототерапія зазвичай поєднується із застосуванням псораленів (поєднання називається PUVA-терапія), щоб підвищити ефективність лікування.
 3. Лазерна терапія, включно з ексімерним лазером і лазерами з довжиною хвилі 308 нм. 
 4. Хірургічні методи.
 5. Імуномодулючі препарати, як-от топічний таукролімус (препарат, що пригнічує імунну відповідь), можна використовувати для лікування вітиліго шляхом зниження імунної відповіді, яка спричиняє втрату пігменту.

Високу результативність лікування вітиліго демонструє метод хронотерапії, що практикується в клініці хрономедицини “Резонанс”. Лікування доступне в усіх регіонах світу – його проводять дистанційно. Детальніше про хронотерапію, терміни лікування тможна дізнатися в клініці за вказаними контактними реквізитами

 

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds