Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Розсіяний склероз – це хронічне захворювання аутоімунного характеру, за якого імунна система атакує мієлінову оболонку, що захищає нервові волокна в головному і спинному мозку. Така патологія призводить до запалення, пошкодження та утворення рубців (бляшок) у мієліні, що порушує передачу нервових імпульсів.

За статистикою ВООЗ, останніми роками захворювання частіше реєструється у жінок у два-три рази. Групи ризику складають пацієнти вікового діапазону 25-40 років, а також особи з генетичною схильністю.

Як виникає розсіяний склероз

До нинішнього часу не існує чіткого розуміння природи цієї хвороби, хоча дослідження тривають. Вони проводяться в найімовірніших напрямках, здатних стати причинами патології.

Припускають, що причиною розсіяного склерозу може бути взаємодія довкілля і генетичних чинників. Ще одна версія стверджує, що захворювання може виникати на тлі прогресуючих патологій у різних органах і системах. Таким чином було затверджено класифікацію хвороби, що включає такі категорії:

  1. Рецидивуючо-ремітуючий РС (РРРС): характеризується рецидивами, які змінюються періодами ремісії.
  2. Вторинно-прогресуючий (ВПРС): розвивається в людей із РРРС, у яких із часом відбувається прогресування інвалідності без чітких рецидивів.
  3. Первинно-прогресуючий – цей тип характеризується прогресуванням інвалідності з самого початку захворювання без рецидивів.
  4. Прогресувально-рецидивуючий тип зустрічається рідко і характеризується прогресуванням інвалідності з рецидивами.

Також як етіологію розглядається збій у роботі імунної системи, яка не в змозі розпізнати мієлінову оболонку й атакує її як чужорідний об’єкт.

Діагностика розсіяного склерозу: перші симптоми

Для встановлення етіологічних чинників і визначення курсу лікування проводять комплексну діагностику, першими пунктами якої є збір анамнезу, клінічний огляд і реєстрація клінічної картини. Про початок захворювання свідчать такі симптоми розсіяного склерозу:

Для отримання повноцінної клінічної картини додатково проводяться лабораторні дослідження крові, МРТ головного мозку, люмбальна пункція спинномозкової рідини. Також до комплексу заходів діагностики розсіяного склерозу можуть входити тести зорово викликаних потенціалів і тест на швидкість проведення імпульсів сенсорними нервами.

Успішні методи лікування розсіяного склерозу

Лікування розсіяного склерозу спрямоване на уповільнення прогресування захворювання, полегшення симптомів і поліпшення якості життя. Специфічних методів або медикаментів і процедур на даний момент на розроблено. Тому в лікуванні розсіяного склерозу використовується комплексна терапія, що включає прийом протизапальних засобів, імуномодуляторів, препаратів для симптоматичного лікування.

Зважаючи на дорожнечу і недостатньо високий ефект такого комплексу лікування, багато пацієнтів намагаються знайти результативну альтернативу. І знаходять її в стінах Клініки Хрономедицини в Києві, де без протипоказань, побічних ефектів і з високим відсотком одужання застосовується унікальна технологія. Для лікування розсіяного склерозу тут використовують метод хронотерапії, заснований на індивідуальному підборі курсу для кожного пацієнта. Метод застосовується віддалено, без візиту в клініку. Більше про таке лікування розсіяного склерозу методом хронотерапії можна дізнатися з консультацій у лікарів клініки за вказаними номерами телефонів.

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds