Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Обсесивно-компульсивний розлад – це різновид розладу психіки, зазвичай – хронічного характеру. Супроводжується нав’язливими ідеями і думками, а також діями, що часто дублюються. Ця хвороба проявляється у пацієнтів, які перехворіли на стрептококову інфекцію, а також в осіб зі схильністю до перфекціонізму, ригідністю і недовірливістю.

Причини обсесивно-компульсивного розладу

Етіологія цієї недуги базується на кількох ключових факторах:

  1. Психологічний вплив – наслідки травматизму, надмірної опіки в юному віці або стресових ситуацій.
  2. Генетична залежність.

Нейробіологічні особливості – порушення у фізіології нейромедіаторів, розлади в роботі окремих ділянок головного мозку.

Сприяти хворобі можуть нестабільні емоційні переживання, переохолодження, деякі види заразних захворювань.

Діагностика та симптоми обсесивно-компульсивного синдрому

Ця недуга вирізняється певною складністю розпізнавання за клінічними ознаками. Це викликано схожістю симптомів з особливостями інших хвороб. Наприклад, деякі клінічні прояви за ОКР схожі з шизофренією, біполярними афектами і тривожними розладами. Для виключення помилки лікарі невропатологи і психіатри призначають комплекс заходів із диференціальною діагностикою, куди включаються:

Хвороба супроводжується двома характерними ознаками – компульсіями (повторення фраз і дій), обсесіями (виникнення нав’язливих думок). Їх можна класифікувати за такими ознаками:

У деяких випадках у пацієнта відзначаються часті думки сексуального характеру з надмірною відвертістю, а також думки про неіснуючу агресію або загрозу життю.

Методи лікування ОКР у Києві

Як показує психіатрична практика, успішність лікування обсесивно-компульсивного розладу залежить від своєчасності звернення, коректності курсу лікування і комплексного застосування різних методик. В основі лікувальних процедур зазвичай лежать:

  1. Медикаментозна терапія, націлена на придушення причини ОКР, зниження інтенсивності ознак, згладжування меж між різними емоційними відчуттями. З цією метою призначаються антидепресанти, заспокійливі ліки, а також деякі групи психотропних препаратів.
  2. Психотерапевтичні заходи – регулярні бесіди з пацієнтом, контроль динаміки одужання, когнітивно-поведінкові методи терапії.

Суттєву допомогу надає зміна способу і стилю життя, внесення коригувань у поведінкові чинники, позбавлення від деяких звичок.

Зазвичай такі способи традиційної психіатрії вимагають тривалого періоду лікування обсесивно-компульсивного розладу з частими ремісіями і спалахами загострення.

Метод хронотерапії, розроблений і успішно застосовуваний у київській Клініці хрономедицини “Резонанс”, дає змогу скоротити час реабілітації, підвищити ефективність лікування ОКР.

Він застосовується дистанційно, без протипоказань і складних медикаментозних курсів. Відрізняється відсутністю різких впливів на психіку, що сприяє досягненню ефекту в 75% випадків. Дізнатися більше про метод хронотерапії та записатися для консультації в клініці “Резонанс” можна за вказаними контактними реквізитами.

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds