Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Псоріаз: симптоми, методи лікування

Псоріаз – запальне захворювання шкіри, що характеризується появою червоних плям, вкритих сріблясто-білими лусочками. Захворювання вражає всі вікові групи пацієнтів, як чоловіків, так і жінок. Частіше протікає в хронічній формі.

Клінічні ознаки та діагностика

Симптоматика цієї патології має характерні особливості, часто супроводжується загальними порушеннями фізіологічних процесів. Розпізнати захворювання допомагають сучасні методи апаратної діагностики, біопсія, лабораторне дослідження мазків.

Про початок захворювання свідчать очевидні ознаки:

      • на шкірі з’являються червонуваті плями, вони нерівномірні або підняті над поверхнею шкіри. Плями покриваються сріблясто-білими лусочками, які можуть періодично відшаровуватися;

      • більшість людей, хворих на псоріаз, відчувають свербіж в ураженій ділянці;

      • псоріаз може викликати зміни в нігтях, такі як потовщення, ямочки, розшарування або викривлення;

      • запалення та набряк суглобів.

    Відомо, що комплексна діагностика, що включає тести на С-реактивний білок, лейкоцитоз та клінічний огляд, є більш ефективною.

    Етіологія захворювання та можливі ускладнення

    Причини виникнення псоріазу остаточно не встановлені, але дослідження показують, що він є результатом взаємодії генетичних, імунологічних та екологічних факторів. Ось деякі з них:

        1. Спадковість та генетичні аномалії.

        1. Псоріаз пов’язаний з порушенням роботи імунної системи, а саме з активацією певних типів білих кров’яних клітин, які називаються Т-лімфоцитами. Це призводить до прискореного вироблення нових клітин шкіри та утворення вогнищ запалення.

        1. Зовнішні фактори впливу – стрес, травми шкіри, інфекції, куріння, вживання алкоголю та певних ліків.

      Наслідки псоріазу можуть варіюватися від легких до важких і впливати на якість життя пацієнта. Захворювання може призвести до псоріатичного артриту, депресії, емоційного зриву та тривоги. Фізична активність на тлі псоріазу знижується через печіння та надмірну чутливість в зоні ураження шкіри.

      Псоріаз, особливо якщо він вражає видимі ділянки шкіри, може викликати страх і неприйняття оточуючих. Це може призвести до соціальної ізоляції пацієнта, обмеження соціальної активності та погіршення якості життя. У той же час, пацієнти з псоріазом мають підвищений ризик розвитку шкірних інфекцій. Це може призвести до таких ускладнень, як бактеріальні або грибкові інфекції.

      Пацієнти з псоріазом мають підвищений ризик розвитку деяких інших захворювань. Наприклад, супутніми захворюваннями можуть бути серцево-судинні захворювання, ожиріння, діабет, метаболічний синдром і психічні розлади.

      Лікування псоріазу в Києві

      Попри всі зусилля сучасної традиційної медицини, єдиного ефективного методу терапії псоріазу поки що не створено. На практиці використовується комплексний підхід, що включає такі методи і засоби:

          1. Препарати місцевої дії – креми, мазі, гелі та лосьйони, що містять такі активні компоненти, як стероїди, антиметаболіти, а також аналоги вітаміну D і ретиноїди.

          1. Лікування ультрафіолетовим (УФО) випромінюванням, а також пува (фотохіміотерапія, що поєднує УФО з препаратом псорален).

          1. Системні препарати.

          1. Імуномодулюючі препарати.

        Більш ефективним визнаним і перевіреним на практиці є метод хронотерапії при лікуванні псоріазу, успішно практикується в київській клініці хрономедицини “Резонанс”. Про саму технологію можна дізнатися з публікацій на сайті клініки, але надійніше звернутися за безкоштовною консультацією до лікарів “Резонансу” за вказаними контактними даними.

        Джерела

        1. МОЗ
        2. Рsoriasis
        3. Webmd

        Форма обратной связи

        Demo Description

        My first Popup

        This will close in 0 seconds