fbpx

Клиника хрономедицины "Резонанс"

"ПРАВША" АБО"ШУЛЬГА" ЯКА ПРОВІДНА ПІВКУЛЯ У ВАС?!

Ніхто однозначно не скаже, чому одні стають правшами, а інші лівшами. З цього питання існує велика кількість теорій та припущень. В одній із теорій висунутої відомим дослідником неврологом Норманом Гешвіндом, на шостому тижні вагітності у зародка людини утворюються статеві органи. У плода чоловічої статі на третьому місяці внутрішньоутробного розвитку під впливом одного з кількох генів починають вироблятися гормони тестостерону (чоловічих статевих гормонів стероїдної природи), основна роль якого полягає у розвитку статевих органів до народження та у розвитку вторинних статевих ознак у період статевого дозрівання. До речі, тестостерон у жінок виробляється в 10-20 разів менше ніж у чоловіків, він впливає на швидкість передпологового зростання півкуль мозку, що розвивається, і відповідає за можливі відмінності в будові мозку у чоловіків і жінок. Високий вміст тестостерону в період внутрішньоутробного розвитку уповільнює ріст лівої півкулі мозку у чоловічого плода в порівнянні з жіночим та сприяє більшому розвитку правої півкулі.

 

 

У дев’яносто п’яти відсотків людей обробкою вербальної інформації займається ліва півкуля. Воно завжди логічно і піддає все аналізу, але воно ніяк не пов’язане з роботою уяви та інтуїції, за роботу яких відповідає права півкуля мозку.

 

 

 Геніальні ідеї носяться не в повітря, а в голові! У процесі творчості, розвиваючи свою підсвідомість, треба тільки навчитися їх ловити!

Хто ж виправша або шульга? Яка півкуля головного мозку домінує у вас?

 

 

    Для встановлення домінантної руки пропоную класичні тести, які наводяться нижче:

 

    1.  
    2. Перевіряємо результати:
    3. 33-36 = Абсолютна правша
     29-32 = Правша
     25-28 = Майже правша
     24 = Амбідекстр
     20-23 = Майже шульга
     16-19 = Шульга
     12-15 = Абсолютний лівша

Переплетення пальців.

При виконанні завдання на переплетення пальців у вас зверху завжди виявляється великий палець провідної руки. Якщо спробувати змінити становище переплетених пальців на протилежне, це потребує часу на обмірковування, а саме виконання викличе відчуття незручності.

Визначте провідне (домінуюче) око.
Для цього візьміть аркуш паперу та зробіть у ньому отвір. Тепер подивіться будь-який предмет через отвір двома очима. Потім, залишаючись у тому положенні, закривайте поперемінно ліве, потім праве око. Ви побачите предмет лише провідним оком (без зміщень убік).

Схрещування рук. Поза Наполеона.
При виконанні цього завдання на схрещування рук пензель провідної руки першої прямує на передпліччя іншої руки і опиняється на ньому зверху.

Аплодування.
При аплодуванні активніша і рухоміша провідна рука, вона робить ударні рухи про долоню не провідної руки. Вважається, що цей тест має домінуючу (велику), ніж інші спроби, інформаційну цінність.

Для виявлення провідної руки у вашої дитини запропонуйте їй виконати спеціальні тестові завдання та дайте відповідь на запитання:

1. Попросіть малюка розчесатися. В яку руку він візьме гребінець?
2. Зверніть увагу, в якій руці він тримає олівець або ручку під час малювання.
3. Дайте дитині послухати годинник. До якого вуха він їх піднесе?
4. Запропонуйте подивитись одним оком у паперову трубочку. Яким це буде око?
5. Поспостерігайте, яка рука у дитини активніша, коли вона майструє ланцюжок із скріпок, або нанизує гудзики на товсту нитку.
6. Попросіть малюка побудувати колодязь із сірників. Ведуча рука та, яка переважно виконує всі дії.
7. Запропонуйте дитині кілька разів кинути м’яч у якусь наперед намічену мету. Якою рукою він це робитиме?
8. Нехай малюк виріже ножицями малюнок із будь-якої листівки (квітка, машину тощо). Ведуча – та рука, якою дитина тримає ножиці.
9. Запропонуйте малюкові 2-3 бульбашки з кришками, що загвинчуються. Попросіть його відкрити та закрити бульбашки. Ведуча рука та, яка крутить кришку (або пляшечку).

Якщо з цих завдань більше шести дитина виконала лівою рукою, то, швидше за все, вона – ліворука. Якщо за цими тестами ви не змогли визначити провідну руку малюка, спробуйте наступну вправу: Візьміть склянку, покладіть у неї дрібні гудзики або бісерини і попросіть дитину ложкою діставати їх по одній штуці. Ці дії дуже складні для малюка, тому він обов’язково візьме ложку у провідну руку. Зверніть увагу, в якій руці він тримає олівець або ручку під час малювання.

    • Для виявлення провідної руки у вашої дитини запропонуйте їй виконати спеціальні тестові завдання та дайте відповідь на запитання:

     1. 1. Попросіть малюка розчесатися. В яку руку він візьме гребінець?
     2. 2. Зверніть увагу, в якій руці він тримає олівець або ручку під час малювання.
     3. 3. Дайте дитині послухати годинник. Якого вуха він їх піднесе?
     4. 4. Запропонуйте подивитись одним оком у паперову трубочку. Яким це буде око?
     5. 5. Поспостерігайте, яка рука у дитини активніша, коли вона майструє ланцюжок із скріпок, або нанизує гудзики на товсту нитку.
     6. 6. Попросіть малюка побудувати колодязь із сірників. Ведуча рука та, яка здебільшого виконує всі дії.
     7. 7. Запропонуйте дитині кілька разів кинути м’яч у якусь наперед намічену мету. Якою рукою він це робитиме?
     8. 8. Нехай малюк виріже ножицями малюнок із будь-якої листівки (квітка, машину тощо). Ведуча – та рука, якою дитина тримає ножиці.
     9. 9. Запропонуйте малюкові 2-3 бульбашки з кришками, що загвинчуються. Попросіть його відкрити та закрити бульбашки. Ведуча рука та, яка крутить кришку (або пляшечку).
Якщо з цих завдань більше шести дитина виконала лівою рукою, то, швидше за все, вона – ліворука. Якщо за цими тестами ви не змогли визначити провідну руку малюка, спробуйте таку вправу: Візьміть склянку, покладіть в неї дрібні гудзики або бісерини і попросіть дитину ложкою діставати їх по одній штуці. Ці дії дуже складні для малюка, тому він обов’язково візьме ложку у провідну руку. Зверніть увагу, в якій руці він тримає олівець або ручку під час малювання.

Якщо у Вас залишилися питання зв'яжіться з нами

Зв'яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання. Самолікування шкодить Вашому здоров'ю довірте це професіоналам