Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Панічна атака – це раптова й інтенсивна поява сильної тривоги та страху, що супроводжується фізичними та психологічними симптомами. Вона може виникнути раптово і досягти піку за кілька хвилин, зазвичай триває від кількох хвилин до півтори години. Панічні атаки часто виникають без явних попереджувальних сигналів.

Схильність до панічних атак може проявлятися в різних віках – від дитинства до глибоко похилого віку.

Наслідками несвоєчасного лікування панічних атак можуть стати емоційна нестабільність, проблеми з психікою. Наприклад – панічні розлади, агорафобія (страх відкритих і громадських місць), депресивний стан, залежність від наркотиків, тютюну, алкоголю або медикаментів. Крім того, починає розвиватися соціальне відчуження, тривожність, проявляються симптоми захворювань серця, системи травлення, інші хвороби.

Причини появи панічних атак

Причини панічних атак можуть бути різноманітними і можуть включати фактори як біологічного, генетичного, психологічного, так і навколишнього середовища:

  1. Генетичні чинники: спадковість може відігравати роль у схильності до панічних атак.
  2. Нейрохімічні дисбаланси: зміни в хімічних речовинах у мозку, таких як норадреналін і серотонін, можуть впливати на регуляцію страху і тривоги.
  3. Стрес і травми: важкі стресові події або травми можуть стати каталізатором для розвитку панічних атак.
  4. Психологічні чинники: деякі особистісні риси, як-от висока схильність до тривожності, перфекціонізм і тенденція до гіперуважності, можуть підвищити ризик розвитку панічних атак.
  5. Фізіологічні чинники: фізичні захворювання, як-от хвороби щитоподібної залози або серцево-судинні проблеми, можуть бути пов’язані з панічними атаками.

Симптоми панічної атаки

Розпізнати окремі симптоми можна навіть в домашніх умовах, помічаючи відхилення від стандартної поведінки. Існує два типи клінічних ознак:

  1. Фізіологічні симптоми:
  1. Психологічні симптоми:

Часто клінічна картина проявляється комплексно, за наявності одночасно кількох ознак.

Методи лікування панічних атак

Лікування панічних атак може включати психотерапію (когнітивно-поведінкову терапію, діалектично-поведінкову терапію тощо), медикаментозне лікування (призначають анксіолітики або антидепресанти). Для нормалізації психологічного стану корисна зміна способу життя і розвиток стратегій управління стресом і тривогою. Якщо у вас або у когось із ваших близьких є симптоми панічних атак, важливо звернутися по медичну допомогу для точного діагнозу і визначення найкращого плану лікування.

До слова, на сьогодні визнано ефективним і доступним метод хронотерапії для лікування панічних атак. Цей унікальний метод може застосовуватися в будь-якому куточку планети. Без особистого відвідування лікаря і стаціонарного лікування способом хронотерапії вдається локалізувати проблему панічних атак і поступово позбавити їх пацієнта.

Детальніше про метод дізнавайтеся в Клініці хрономедицини в Києві, зв’язавшись за вказаними контактними телефонами з лікарями цього медичного закладу.

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds