Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Мігрень: симптоми та лікування 

Мігрень – це поширене неврологічне захворювання, що характеризується рецидивуючими нападами інтенсивного головного болю, які супроводжуються різними симптомами. Недуга спричиняє страждання у пацієнтів усіх вікових категорій незалежно від гендерних ознак. Проте частіше трапляється в жінок, найбільше відчувають симптоми мігрені люди, старші за 45 років.

ЧИМ СПРИЧИНЕНА МІГРЕНЬ

Не до кінця вивчене, це захворювання може породжуватися різними етіологічними факторами, що сильно ускладнює ефективність профілактичних заходів. Варто звертати увагу на найчастіші попередники мігрені – нервові розлади, депресивні стани, кліматичні зміни. Одночасно провокаторами хвороби можуть виявитися:

    1. Генетична схильність.

    1. Порушення мозкової активності.

    1. Судинні зміни.

    1. Гормональні збої.

    1. Тригери психосоматичного характеру.

Дуже часто діагностуються комплексні першоджерела захворювання.

СИМПТОМАТИЧНА КАРТИНА

З найперших епізодів прояву головного болю пацієнт починає відчувати загальне пригнічення, слабкість у тілі, важкість у голові. Цю симптоматику поступово супроводжують:

    • головний біль. Він може бути інтенсивним і пульсуючим, зазвичай зачіпає одну половину голови. Напади зазвичай тривалі й можуть тривати від кількох годин до кількох днів;

    • аура – деякі люди відчувають провісники, звані аурами, перед появою головного болю. Аура може проявлятися у вигляді тимчасової втрати зору, мерехтіння світла, зміни сприйняття або оніміння в певних частинах тіла. Однак не у всіх людей із мігренню виникають аури;

    • чутливість до світла і звуку;

    • метеочутливість;

    • нудота і блювота.

Важливо зазначити, що не всі люди з мігренню відчуватимуть усі ці ознаки. Симптоми та їхня інтенсивність можуть варіюватися залежно від конкретного випадку і загального фізіологічного стану.

ЯК ВИЛІКУВАТИ МІГРЕНЬ У ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК?

Найкращий результат демонструють комплексні заходи. У їхньому форматі лікарі рекомендують зміну способу життя, регулярний сон, вправи, регулярне харчування та зменшення стресу. Крім того, лікування хронічної мігрені базується на медикаментозному впливі для купірування больових синдромів. До курсу можуть включатися медикаменти зі знеболювальною дією, що знижують артеріальний тиск, антидепресанти, бета-блокатори та інші категорії ліків.

Певною мірою виражену допомогу виявляють окремі методи фізіотерапії та апаратно-інструментальне лікування.

У разі хронічної мігрені, яка не реагує на інші методи лікування, лікар може розглянути варіант ботулінотерапії. У цьому випадку невеликі ін’єкції ботулінічного токсину (БТА) вводять у різні точки голови та шиї для блокування сигналів болю. Це може допомогти знизити частоту та інтенсивність нападів мігрені.

Метод хронотерапії, розроблений у київській клініці хрономедицини “Резонанс”, дає змогу об’єднати переваги всіх наявних методик. Причому лікування нападів мігрені тут проводиться дистанційно, з гарантіями досягнення ефекту. Така технологія доступна в усіх куточках світу, без будь-якого обладнання та застосування будь-яких лікарських засобів, без побічних ефектів. Для уточнення умов лікування мігрені у жінок і чоловіків – звертайтеся за вказаними контактами для зв’язку.

Джерела

  1. Мedscape
  2. МОЗ
  3. Ncbi

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds