Клініка Хрономедецини – "Резонанс" – яка лікувує хронічні захворювання.

Лікування посттравматичного стресового розладу

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – це захворювання психічного характеру, яке може розвинутися в людей, які зазнали сильних стресових чинників. Воно також може прогресувати в осіб, які стали свідками негативних подій, пережили загрозу життю, фізичне або психологічне неблагополуччя.

Особливості хвороби

У психіатричній практиці відзначається розвиток ПТСР у пацієнтів, які зазнали важких і тривалих стресів: військовослужбовці, жертви насильства і сексуальних домагань. До цієї ж категорії потрапляють особи, які вижили внаслідок дорожніх аварій і катастроф, а також ті, хто зіткнувся з насильством у сім’ї. Водночас посттравматичний стресовий розлад може виникнути в будь-кого, хто пережив сильний стресор.

Крім самої небезпеки захворювання існують ускладнення та наслідки, що призводять до тривалого порушення психіки. За відсутності своєчасної та кваліфікованої допомоги ПТСР може призвести до хронічних психологічних і фізичних проблем, включно з:

  • депресію;
  • алкогольне або наркотичне зловживання;
  • проблеми в сімейних стосунках;
  • суїцидальні схильності та спроби покінчити з життям.

Страждати від посттравматичного стресового розладу можуть люди різних вікових категорій – від дітей і підлітків з нестійким психологічним фоном до осіб похилого віку.

Причини захворювання

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) виникає внаслідок переживання або спостереження травмувальних подій, які спричиняють інтенсивний стрес і тривожність. Ними можуть бути:

  1. Важкі фізичні травми, наприклад – аварії, серйозні пошкодження тіла або хірургічні втручання.
  2. Події, що психологічно травмують психіку, – військові дії, розбійні напади, зґвалтування, природні катаклізми і катастрофи, теракти та інші обставини, що загрожують життю.

III. Смерть або втрата близьких родичів чи друзів також може спричинити ПТСР.

  1. Тривале за часом фізичне або психологічне насильство. Люди, які зазнавали тривалого фізичного або емоційного насильства, наприклад, у рамках домашнього насильства або надмірного батьківського тиску в дитинстві, також можуть страждати від ПТСР.

Супутньою причиною посттравматичного стресового розладу слугує неготовність психіки до опору зовнішнім провокувальним чинникам. Підтримує патологічний стан часте відвідування місць, де було завдано травми, а також часті спогади про неї.

Діагностика та симптоми

Діагностика ПТСР охоплює різні методи та оцінку симптомів. Ось основні методи діагностики та характерні симптоми.

Для коректної постановки і диференціального уточнення діагнозу психотерапевт може застосовувати метод комплексної діагностики, що включають такі процедури:

  • збір анамнезу зі слів пацієнта або його родичів, знайомих чи свідків;
  • проведення опитувальників для оцінки клінічної картини, наприклад – PCL-5 (Posttraumatic Stress Disorder Checklist-5) і CAPS-5 (Clinician-Administered PTSD Scale for DSM-5)
  • спеціалізовані психологічні тести для виявлення реального психологічного стану.

Одночасно з тим під час клінічного обстеження приділяється увага симптомам посттравматичного стресового розладу, основними з яких при посттравматичному стресовому розладі є

  1. Флешбеки: повторні та нав’язливі спогади або образи про травматичні події.
  2. Часті нічні кошмари, пов’язані з травматичними подіями.
  3. Гіпервігілія (надмірна збудливість), підвищена тривожність, дратівливість, лють, що легко виникає, і мимовільні реакції на стрес.
  4. Уникнення подій, місць, людей або розмов, що нагадують про травматичний досвід.
  5. Відчуття відчуження від інших, втрата інтересу до життя, відчуження від своїх власних емоцій.

Крім цих ознак, можуть проявлятися загальні симптоми – головний біль, різкі зміни настрою, пригніченість, апатія, почуття провини, болі в ділянці живота, прискорене серцебиття.

Для встановлення діагнозу ПТСР необхідно, щоб симптоми були чітко вираженими і тривали протягом щонайменше одного місяця після травми. Якщо є підозри на ПТСР, важливо звернутися до професійного лікаря або психотерапевта для оцінки та лікування. Не слід затягувати візит до лікаря, якщо клінічна картина проявляється стабільно, або якщо спостерігаються різкі зміни в поведінці, а також при затяжному прояві характерних симптомів.

Лікування ПТСР

Лікування посттравматичного стресового розладу в Києві проводять досвідчені психотерапевти, воно охоплює різноманітні методи і стратегії. Вони мають бути спрямовані на усунення причин, симптомів, провокуючих і супутніх чинників.

Спосіб лікування підбирається з урахуванням ступеня тяжкості та динаміки розвитку хвороби. Також враховується фізіологічна особливість пацієнта. Традиційно з метою позбавлення пацієнта наслідків посттравматичного стресового розладу призначають курс, до якого входять такі методи:

  1. Когнітивно-поведінкова терапія.
  2. Емоційна регуляція.
  3. Терапія експозиції.
  4. Терапія обробки рухом очей (EMDR).
  5. Психодинамічна терапія з несвідомими аспектами травматичного досвіду.

Одночасно проводять медикаментозний курс лікування посттравматичного стресового розладу з використанням антидепресантів, снодійних засобів, інгібіторів та інших ліків.

У Клініці хрономедицини “Резонанс” успішно використовується досвід із 40-річною практикою, заснований на методі хронотерапії під час лікування посттравматичного стресового розладу в Києві. Втім, цей метод ефективний і під час домашнього лікування, дистанційної терапії, що дає змогу застосовувати його в будь-якому регіоні світу без візиту в клініку.

Хронотерапія зарекомендувала себе в лікуванні цієї патології психіки як швидкий, результативний метод зі стабільним і постійним ефектом. При цьому до нього немає жодних протипоказань. Не існує побічних ефектів, дискомфортних обставин і болісних процедур.

Докладніше про те, як проводиться лікування посттравматичного стресового розладу в Києві за методом хронотерапії – дізнавайтеся з безкоштовних консультацій від лікарів клініки “Резонанс” за вказаними контактними даними.

Джерела:

  1. Medscape
  2. CDC
  3. Nimh
Автор статті:
Поліщук Микола Андрійович
Кандидат медичних наук
0 0 голоси
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
2 комментариев
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Семен
Семен
2 місяців тому назад

Мій брат з початку повномасштабного вторгнення добровольцем пішов на фронт, але не пробув там довгий час – події розгорнулися таким чином, що він змушений був за півроку повернутися додому. Далі – розлад у сім’ї, тривале лікування та реабілітація. Лікування посттравматичного стрессового розладу вирішили у клініці Резонанс робити, бо він навідріз відмовився пити пігулки, які призначив йому психіатр. Хронотерапія є інноваційним підходом до лікування таких захворювань, як ПТСР і що найголовніше – таке лікування працює. Повільно, але впевнено мій брат повернув собі нормальне життя. Дякую клініці за неоціненну допомогу, хай Вас Бог береже.

Цена

Услуга
Цена
Консультация директора, кандидат медицинских наук
800 грн.
Консультация директора, кандидат медицинских наук (онлайн)
550 грн.
Консультация специалиста врача (хронотерапевт, невролог, терапевт)
450 грн.
Консультация специалиста врача (хронотерапевт, невролог, терапевт)
(онлайн)
350 грн.
На 30 дневный курс лечение в (клинике)
2200 грн.
На 30 дневный курс лечение (дистанционно)
1800 грн.
Стоимость месячного курса пациентов, которые проживают
за рубежом (дистанционно) (грн)
3700 грн.

Другие заболевания:

Якщо у Вас залишилися питання зв'яжіться з нами

Зв'яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання. Самолікування шкодить Вашому здоров'ю довірте це професіоналам

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds

2
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x