Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Ішемічна хвороба серця (ІХС)  – це стан, при якому кровотік до серця обмежений або заблокований. Причина – через звуження або закупорку артерій, які постачають кров до серця. На неї страждають переважно чоловіки у віці 42-45 років і старші. Наслідками ішемічної хвороби можуть бути атеросклероз, серцева недостатність, інфаркт. Також буває аритмія, стенокардія та інші патології серцево-судинної системи.

Причини ішемічної хвороби

Основною причиною ішемічної хвороби серця чоловіків і жінок є атеросклероз. Це процес, при якому внутрішній шар артерій (судинна стінка) заповнюється жировими відкладеннями. Ці бляшки з часом можуть стати стійкими і викликати стеноз (звуження) артерій. Також призводять до утворення згустку крові (тромбу), який блокує кровотік. До факторів, які сприяють розвитку атеросклерозу серед причин ішемічної хвороби серця, належать:

 • куріння;
 • підвищений рівень холестерину;
 • прогресування діабету будь-якого типу;
 • артеріальна гіпертензія;
 • недостатня фізична активність.

Перші фази розвитку ІХС можуть бути викликані неправильним харчуванням, малорухливим способом життя. Провокується схильністю до ожиріння, зловживанням алкогольною продукцією. Як вторинне явище, хвороба може прогресувати на тлі патологій серця або судин.

Клінічні симптоми при ішемічній хворобі

У зв’язку з тим, що ІХС викликана зменшенням кровопостачання серцевого м’яза через звуження або закупорку коронарних артерій, які постачають кров до серця, основними симптомами ішемічної хвороби серця можуть бути:

 1. Стенокардія. Це відчуття тиску, стиснення, здавлювання або болю в грудях, зазвичай викликане фізичним навантаженням або емоційним стресом. Стенокардія також може проявлятися поколюванням, печінням або дискомфортом у грудях. Він може поширюватися на шию, щелепу, плечі, спину або руки.
 2. Коронарний спазм. Іноді закупорка коронарних артерій викликає спазм, що призводить до тимчасового звуження артерій і погіршення кровопостачання серця.
 3. Кардіалгія. Це біль, який може бути схожий на стенокардію, але не викликаний звуженням коронарних артерій. Кардіалгія може бути викликана іншими причинами, такими як запалення серцевого м’яза або подразнення нервових закінчень у серці.
 4. Коронарна недостатність, при якій серцевий м’яз не отримує достатньо крові через звуження або блокування коронарних артерій. Коронарна недостатність може викликати задишку, втому, слабкість, розлади, підвищену пітливість і набряки.
 5. Серцевий напад.

Симптоми ішемічної хвороби серця можуть супроводжуватися печінням у грудній клітці, поколюванням, больовими відчуттями або відчуттям важкості в підребер’ї, за лопатками.

Методи лікування ішемії

Сучасна медицина пропонує кілька ефективних методів лікування ішемічної хвороби серця для всіх стадій ішемії.

 • медикаментозна терапія: аспірин, бета-блокатори, нітрати, інгібітори АПФ і статини;
 • розширення коронарних артерій: ангіографія та ангіопластика зі стентуванням, шунтування;
 • транскатетерна ателектомія.

Також передбачена можливість трансплантації електронних серцевих пристроїв для стимуляції скорочень і рівномірного кровотоку.

Тим часом, при всій технологічній ефективності сучасних методів, хвороба вважається важко виліковною, якщо не враховувати можливості хронотерапії. Лікарі київської клініки хрономедицини “Резонанс” успішно практикують цей метод в лікуванні ішемічної хвороби серця. Вони готові дати вичерпні відповіді на питання профілактики та лікування ІХС, а також запропонувати свою практичну допомогу. Важливо, що метод хронотерапії можна застосовувати дистанційно в будь-якому регіоні світу, без особистого візиту, стаціонарних процедур та інших формальностей.

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds