Клініка Хрономедецини – "Резонанс" – яка лікувує хронічні захворювання.

Розсіяний склероз: симптоми та лікування

Розсіяний склероз – аутоімунна патологія центральної нервової системи. Уражає головний і спинний мозок, проявляється ураженням зорових і рухових функцій, іннервацією.

Розсіяний склероз уражає понад 2 мільйони людей у всьому світі (за даними ВООЗ – з числа зареєстрованих пацієнтів). Приблизно 50-70 чоловік на кожні 100 тисяч населення схильні до цього захворювання.

Найбільш вразливими категоріями є люди у віці 20-35 років – саме в цьому віці хвороба починає проявляти свої симптоми. Хвороба поступово прогресує в більш старшому віці. При цьому захворювання характеризується зміною інтенсивного прогресування і короткими ремісіями, після чого часто виникають різкі загострення.

Повністю позбутися від хвороби практично неможливо. Усі лікувальні заходи спрямовані на підтримку стадії ремісії, зміну перебігу або форми захворювання. Високу ефективність в цих областях демонструє методика хронотерапії, розроблена в нашій клініці «Резонанс».

Причини розсіяного склерозу

Основною версією появи розсіяного склерозу у людини є зараження нейротропним вірусом . Він за своєю суттю ідентичний збуднику енцефаломієліту. Достеменно відомо в результаті досліджень, що це захворювання не передається іншим людям від хворої людини.

Крім того, розглядаються такі версії виникнення розсіяного склерозу, такі як:

  • травми спинного мозку або головного мозку;
  • часті стресові ситуації;
  • спадкова патологія генів, відповідальних за вироблення антитіл, імунну відповідь і вироблення імуноглобулінів;
  • вплив зовнішнього середовища;
  • вплив інших вірусів – краснухи, кору, герпесу, а також деяких бактерій.

Крім того, вторинні фактори можуть сприяти розвитку розсіяного склерозу: нестача вітаміну D і деяких мікроелементів (марганець, йод або цинк), підвищене радіоізотопне випромінювання, вживання великої кількості тваринних жирів в їжу.

Розсіяний склероз: Класифікація і симптоми

У перебігу розсіяного склерозу прийнято виділяти кілька форм захворювання: переносний, первинно-прогресивний, вторинно-прогресивний, прогресуючий- переадресаційний. За стадією розвитку виділяють гострі, підгострої і хронічні стадії. Крім того, класифікація має кілька форм для локалізації патології:

  •  церебральна;
  • стовбурова;
  • мозочкова;
  • оптична;
  • спинномозкова;
  • церебро-спінальна

Залежно від цієї класифікації і впливу захворювання на організм зазвичай з’являються такі симптоми, як патології органів малого тазу і репродуктивної системи, психічні відхилення, погіршення зору або його повна втрата. Дуже поширеним симптомом є:

  • слабкість м’язів нижніх кінцівок;
  • тремор;
  • ритмічність руху зіниць;
  • втрата абдомінальних рефлексів;
  • відсутність чутливості.

Рідше з’являються різкі позиви до сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, порушення координації, ураження трійчастого і лицьового нерва.

Діагностика розсіяного склерозу

Визначити патологію проблематично через те, що вона схожа з багатьма захворюваннями ЦНС. Основний метод діагностики – МРТ. Менш ефективний варіант полягає у використанні викликаних потенціалів. Вимірювання сигналів мозку дозволяє поставити діагноз. У деяких випадках проводиться аналіз спинномозкової рідини в лабораторії, щоб встановити форму хронічної патології. Якісна діагностика розсіяного склерозу досягається за рахунок комп’ютерних технологій.

Розсіяний склероз – лікування методом хронотерапії

Проблема цього захворювання в тому, що повне лікування розсіяного склерозу до нинішнього часу офіційною медициною не розроблено. Проте лікарі роблять спроби мінімізувати ризики для пацієнта, продовжити його життя, поліпшити самопочуття.

Фундаментальними завданнями медицини в лікуванні розсіяного склерозу на сьогоднішній день є:

  • Зняття симптомів.
  • Усунення та недопущення наслідків і ускладнень.
  • Уповільнення прогресування хвороби.
  • Профілактика рецидивів.
  • Зниження інтенсивності загострення.

З цією метою пацієнтам можуть призначатися фармакологічні засоби – моноклональні антитіла, кортикостероїди, нейролептики, імуносупресори та інші.

Крім них у курс лікування від розсіяного склерозу лікарі включають фізіопроцедури, масажі всіх видів, ЛФК. Апаратними методами проводиться м’язова електростимуляція, плазмаферез, а також показана кетогенна дієта.

Сучасна методика лікування розсіяного склерозу

Ще однією особливістю супроводжується лікування розсіяного склерозу за всіх його форм і стадій. Застосовувані препарати майже завжди мають побічні ефекти. Крім того, їх може собі дозволити далеко не кожен через велику вартість і багаторазове застосування.

Як альтернатива такому, не завжди доступному, способу традиційного лікування розсіяного склерозу, виступає метод фітохронотерапії. Він полягає в таких принципах:

  • Активація внутрішніх сил організму.
  • Реалізація всього потенціалу для боротьби з хворобою.
  • Регулювання порушених фізіологічних процесів.

Одночасно з цим хронотерапія націлена на придушення гострих клінічних проявів, мінімізацію впливу етіологічних чинників.

І все це досягається за рахунок впливу натуральних компонентів, що містяться у звичайних рослинних інгредієнтах, найчастіше – у аптечних настоянок трав. Однак не слід плутати фітохронотерапію з лікуванням розсіяного склерозу в домашніх умовах або з народними засобами і методами. Цей напрям – кардинально протилежний, бо використовує рослинну силу тільки як допоміжний засіб. А всі природні процеси й саме одужання запускаються завдяки вирівнюванню внутрішніх часових інтервалів. Цей принцип був детально описаний в основах релятивістської теорії та має повністю наукове обґрунтування, добре знайомий медикам усього світу. Однак застосовувати його на практиці наважилися тільки в київській клініці хрономедицини «Резонанс». І за короткий час тут було досягнуто приголомшливих результатів і переваг фітохронотерапії:

  • Можливість позбутися хвороби в домашній обстановці без лікування в стаціонарі.
  • Підбір рослин і засобів із них за індивідуальними параметрами пацієнта.
  • Підвищення відсотка одужання.
  • Висока терапевтична ефективність.
  • Повна нешкідливість для організму – засоби і сам метод виключають небезпечні компоненти і дії.

А до цього можна додати гранично низьку вартість лікування розсіяного склерозу за методом фітохронотерапії в клініці хрономедицини «Резонанс». І такі тарифи тут обґрунтовані відсутністю витрат на утримання в стаціонарі, доступністю всіх лікувальних засобів, відсутністю складної апаратної терапії.

Тож якщо у вас чи ваших родичів уже поставлено діагноз – розсіяний склероз, лікування зараз близьке до вас як ніколи. Лише один крок відділяє вас від швидкої та надійної дороги до одужання. І для цього просто наберіть номер клініки «Резонанс» для консультації. .

Профілактика розсіяного склерозу

Легше запобігти виникненню хвороби, ніж лікувати саму хворобу. Існує два типи заходів для профілактики розсіяного склерозу:

  • Первинна: здоровий спосіб життя, помірні фізичні навантаження та відпочинок, відмова від куріння та вживання алкоголю.
  • Вторинна: профілактичне лікування імуномодулюючими препаратами – ці речовини запобігають виникненню захворювання.

Після встановлення діагнозу розсіяного склерозу лікування є обов’язковим. Пацієнти та їхні сім’ї повинні стежити за симптомами та уникати провокуючих факторів. Вони повинні взяти на себе повну відповідальність за вибір спеціаліста та обговорити з ним усі альтернативні варіанти лікування.

               Джерела:

    1. Today on medscape
    2. National Library of Medicine
    3. Compendium
Автор статті:
Поліщук Микола Андрійович
Кандидат медичних наук
0 0 голоси
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
2 комментариев
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Владислав Сикорський
Владислав Сикорський
2 місяців тому

Ми багато клінік перебрали, доки знайшли, де можна якісно полікувати розсіяний склероз. Точніше не те що вилікувати в буквальному значенні, а зупинити прогресування хвороби. Нам позначили клініку хрономедицини “Резонанс” у Києві. Спробували, сподобалося – ефективно. Радимо всім, у кого таке лихо у родичів. Дуже добрі результати. Не кажу, що одужав за 8 місяців лікування. Але багато симптомів стали набагато менше виявлятися. Рухається чіткіше, ніж раніше.

Ціни

Послуга
Ціна
Консультація директора, кандидат медичних наук
800 грн.
Консультація директора, кандидат медичних наук (онлайн)
550 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
450 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
(онлайн)
350 грн.
На 30 денний курс лікування (клініці)
2200 грн.
На 30 денний курс лікування (дистанційно)
1800 грн.
Вартість місячного курсу пацієнтів, які проживають
за кордоном (дистанційно) (грн)
3700 грн.

Другие заболевания:

Якщо у Вас залишилися питання зв'яжіться з нами

Зв'яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання. Самолікування шкодить Вашому здоров'ю довірте це професіоналам

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds

2
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x