Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Мігрені: причини, види та лікування

Мігрень – це головний біль. У сучасному суспільстві як доросле населення, так і підлітки страждають від нападів головного болю. У медичній практиці такі напади називають мігренозними. Це захворювання є неврологічним розладом з супутнім одностороннім болем в черепі. Рідше біль охоплює обидві сторони голови.

     Лікарі відзначають, що при появі мігрені домашнє лікування народними методами просто неприпустимо! Це пов’язано з схожістю симптомів цього захворювання зі звичайним головним болем, який сам по собі може виявитися вторинним захворюванням на тлі інших патологій.

Щоб ефективно пролікувати мігрень, причини її виникнення і усунути наслідки, рекомендується допомога лікарів клініки хрономедицину «Резонанс».

Мігрень та факти про неї

За статистикою ВООЗ, близько 14% дорослого населення, яке перетнуло 30-річну позначку, страждають від цієї недуги. Діти у віці 5-8 років вже можуть піддаватися нападам мігрені.

У 90% описаних випадків пацієнт з цим захворюванням захворів на одного з батьків.

Жінки зазвичай страждають в два рази частіше, ніж чоловіки, і саме від них в 72% випадків спадкова схильність до мігрені передається їх дітям.

Причини мігрені

Генетична схильність – не єдиний етіологічний фактор, а причини мігрені можуть проявлятися в 5 категоріях:

  1. Навколишнє середовище – з гострими ароматами квітучих дерев, запахами бензину, парфумерії, офісним несвіжим повітрям, яскравими вечірніми вогнями. Сюди ж відносяться такі причини, як тютюновий дим, різка зміна погоди, миготливе яскраве світло, фари автомобілів з високою балкою.
  2. Дієта і якість продуктів – результаті порушеного харчування, вживання великих доз алкоголю, кондитерських виробів з підсилювачами смаку, шоколаду, кави, маринованих продуктів.
  3. Спосіб життя – недосипання, зміни життєвих ритмів, підвищена фізична активність, перевтома, часті стресові ситуації на роботі і вдома.

Крім того, лікарям нашої клініки хрономедицини іноді доводиться діагностувати мігрень з так званим синдромом «вихідного дня», коли голова починає боліти в перший день відпочинку, в кінці робочого тижня або у відпустці.

Всі причини можна розділити на дві групи – контрольовані і неконтрольовані. До першого зазвичай відносять прийом гормональних контрацептивів, різких запахів, шуму, стресових обставин, вимушеного безсоння. Друга група складається з причин мігрені, пов’язаних з погодними аномаліями, менструальним циклом у жінок, травматичними ускладненнями.

Симптоми мігрені

Симптоми мігрені можуть відрізнятися від людини до людини і навіть від нападу до нападу однієї і тієї ж людини. Однак є характерні симптоми мігрені, які допомагають відрізнити це захворювання від інших видів головного болю.:

  1. Інтенсивний, часто пульсуючий біль, який зазвичай починається з однієї сторони голови, але може поширюватися на обидві сторони.
  2. Нудота та блювота.
  3. Підвищена чутливість до світла (фотофобія) та звуку (фонофобія).
  4. Запаморочення та порушення рівноваги.
  5. Візуальні порушення — при мігрені з аурою можуть виникати спалахи світла, сліпі плями або зигзагоподібні лінії в полі зору.
  6. Оніміння або поколювання в руках, ногах.
  7. Труднощі з концентрацією та мовленням.
  8. Підвищена втомлюваність.

Симптоми мігрені у жінок можуть мати кілька особливостей, пов’язаних з гормональними змінами. Наприклад, мігрень під час менструації зазвичай більш інтенсивна і тривала, ніж в інші дні циклу.

Симптоми мігрені можуть проявлятися в різних комбінаціях і різної інтенсивності, що підкреслює важливість індивідуального підходу до діагностики та лікування захворювання.

Які форми і види мігрені ми лікуємо?

Лікарі нашої клініки хрономедицину повинні проводити терапію різних видів і форм мігрені в Києві і навіть в інших країнах.

Призначаючи народні, а точніше, натуральні трав’яні препарати від мігрені, ми успішно виліковуємо до 80% пацієнтів простою і класичною формою мігрені. Більш того, наша методика демонструє ефективність в різних фазах розвитку захворювання:

  • продром;
  • аура;
  • цефалгія;
  • постдром.

У різні періоди перебігу хвороби розвиваються характерні ознаки – пульсуючі болі на одному, рідше – по обидві сторони голови, нудота, погіршення  зору, світлобоязнь, дратівливість, порушення координації тощо.

Діагностика мігрені

Діагностика мігрені є важливим кроком, який допомагає визначити тип захворювання та розробити найбільш ефективний план лікування. Щоб діагностувати мігрень, лікар може використовувати наступні методи:

  1. Детальний збір анамнезу: Лікар ретельно розпитає вас про характер, частоту та тривалість головного болю, а також супутні симптоми.
  2. Неврологічне обстеження: включає в себе перевірку рефлексів, чутливості, координації рухів та інші неврологічних функцій.
  3. Візуалізаційні методи: МРТ або КТ головного мозку можуть знадобитися для виключення інших причин мігренозних болів, як-от пухлини або крововиливи.
  4. Аналізи крові: У деяких випадках лікар може призначити аналізи крові, щоб перевірити наявність інших захворювань, що можуть спровокувати головний біль.
  5. Консультації інших спеціалістів: При необхідності лікар може направити вас до офтальмолога, ендокринолога або отоларинголога для виключення інших причин симптомів.

Мігрень – ефективний метод лікування 

Боротьба з цією недугою ведеться довгі роки, але треба визнати – ці спроби подолати її не завжди увінчаються абсолютним успіхом. Оскільки найчастіше хвороба протікає в хронічній формі, повністю винищити її може не вийти. Але в багатьох випадках терапевтичний ефект все ж досягається, і нерідко – за короткий проміжок часу. Однак він передбачає системність дій, застосування комплексних фармакологічних засобів, проходження складної апаратно-інструментальної терапії. Наприклад, цілком гідні результати демонструє такий комплекс методів:

  • Медикаментозна терапія.
  • Фізіопроцедури.
  • Когнітивно-поведінкова корекція.

Зрозуміло, витрати на проходження всього курсу можуть виявитися досить значними. Але здоров’я варте того, щоб зазнати певних витрат. Головне у лікуванні мігрені – спрямувати зусилля на мінімізацію прояву симптомів, контроль ризиків вторинних захворювань. Водночас необхідно усувати причини, повною мірою офіційною медициною до кінця не досліджені. Власне, ця обставина дуже ускладнює лікування мігрені стандартними способами.

Лікування мігрені без компромісів

Якщо ж застосувати інші, сучасні принципи регулювання здоров’я, результати виявляються більш вагомими. Розроблений Клінікою хрономедицини метод хронофітотерапії вже багато років демонструє свою високу ефективність. І все це завдяки застосуванню нестандартного, але науково обґрунтованого принципу. Він полягає у корекції життєвих циклів організму – починаючи від швидкості перебігу часу у клітинах, закінчуючи інтенсивністю перебігу складних фізіологічних процесів. Як це функціонує в тілі пацієнта, що страждає на мігрень.

За рахунок порушення часових інтервалів відбуваються збої у функціональних здібностях усіх систем організму. На цьому тлі починає розвиватися мігрень та супутні їй симптоми. Отже, щоб усунути хворобу, необхідно вирівняти тривалість внутрішніх циклів – хвилин, днів, тижнів тощо. Клініка хрономедицини “Резонанс” пропонує застосовувати для цього засоби рослинного походження на натуральній основі. Поєднання різних компонентів виявляють такі дії при лікуванні мігрені:

  • Досягається ідеальний можливий баланс швидкості течії внутрішнього і зовнішнього часу.
  • Активізується робота імунної системи та опірність організму.
  • Запускаються природні механізми корекції нормальної роботи органів та тканин.
  • Прокидається прихований потенціал організму і прямує на боротьбу із захворюванням.
  • Паралельно мінімізується вплив симптомів та усувається ризик побічних патологій.

Як результат – вже після першого нетривалого курсу лікування йдуть найбільш тривожні симптоми мігрені – біль, чутливість до звуків, дратівливість, поступово усувається втома, пригніченість. Одночасно повертається працездатність, ясність мислення, а також покращується фізіологія очей, відбуваються інші процеси, спрямовані на одужання.

Нормалізація роботи всього організму повністю виключає присутність етіологічних обставин та факторів – таким чином видаляються причини мігрені та повністю нівелюється ймовірність рецидиву.

Особливість хронофітотерапії в тому, що при проходженні курсу потрібно не просто пити настоянки з рекомендованих трав – безконтрольно та безпідставно, як це відбувається у народних методах. Хронотерапія передбачає чіткий графік прийому. Причому склад фітокомплексу підбирається індивідуально під зріст, вагу, стан пацієнта з урахуванням динаміки прояву базових характеристик організму. Ними є температура, тиск та пульс.

Якщо ви хочете більше дізнатися про принципи лікування мігрені способом хронотерапії, записатися на прийом та консультацію, пройти повний або початковий курс та переконатися в ефективності методу – просимо звертатися до Клініки хрономедицини «Резонанс» за вказаними контактними даними.и

Профілактика мігрені 

При важких формах захворювання, при яких судоми погано купіруються, рекомендується профілактичне лікування. Такий підхід не дозволяє повністю позбутися від мігрені, але може значно поліпшити якість життя людини.

  • прийом нестероїдних протизапальних препаратів і антидепресантів;
  • ведення здорового способу життя;
  • виключення з раціону тригерних продуктів;
  • відмову від вживання алкоголю, тютюнопаління;
  • нормалізацію якості сну і кількості відпочинку;
  • мінімізацію стресових ситуацій.

 Дієта при мігрені   

Дієта відіграє важливу роль у запобіганні та полегшенні симптомів мігрені. Деякі продукти можуть діяти як тригери, тригери або посилювати напади мігрені, тому дотримання правильної дієти є компонентом комплексного лікування.

Рекомендується обмежити споживання продуктів, що містять тирамін, таких як витриманий сир, ковбаси, квашена капуста, соя, червоне вино та шоколад. Кофеїн у каві, чаї, безалкогольних напоях та шоколаді також слід зменшити, оскільки він може бути потужним тригером для деяких пацієнтів. Слід уникати вживання алкоголю, особливо червоного вина, оскільки це може спричинити або погіршити головний біль.

Зневоднення може викликати мігрень, тому важливо підтримувати належний рівень гідратації. Рекомендується пити достатньо води протягом усього дня. Також варто скорегувати раціон, регулярно вживаючи потроху їжу, уникаючи голоду і обмежуючи споживання важких і жирних страв.

Корисно доповнити свій раціон свіжими фруктами, овочами та цільнозерновими продуктами, багатими вітамінами, мінералами та антиоксидантами, які допомагають зменшити симптоми мігрені. Рекомендується включати в свій раціон продукти, що містять магній, такі як горіхи, насіння, риба та оливкова олія.

Ведення щоденника харчування та моніторинг реакції організму на різні продукти харчування допоможуть вам визначити ваші особисті тригери та розробити індивідуальну дієту для запобігання та зменшення нападів мігрені.

Автор статті:
Поліщук Микола Андрійович
Кандидат медичних наук
0 0 голоси
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
2 комментариев
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Катрина
Катрина
13 днів тому назад

Коли болить постійно голова, світ, як то кажуть, не милий. Мені 32 роки, з них 12 років мені ставили діагноз мігрень. Я думала, що це діагноз якихось розпещених панянок зі старовинних романів, а ось довелося самій зіткнутися. Скажу, що це такий жахливий стан, коли починається напад мігрені. Раніше він у мене десь упродовж дня закінчувався, а останнім часом і по 2-3 дні тягнеться. Не такий інтенсивний, але все одно працювати і нормально існувати заважав. Я по інтернету знайшла у Києві клініку хрономедицини “Резонанс”, одразу мені захотілося чомусь туди піти. Ви мені дуже допомогли! Я пролікувалась 4 місяці. Поліпшувалося все потроху, але зараз я вже навіть забула, як виглядає ця сама мігрень. Після закінчення лікування пройшло 1,5 роки. А тут у сестри моєї подруги теж поставили мігрень, я порадила їй піти в “Резонанс”. А сама вирішила ось написати, може ще комусь треба позбавитися цієї напасті, а люди не знають, куди звертатися. У клініці лікують також заочно, як я зрозуміла. Тільки треба по інтернету заповнити анкету та програму, рецепт надішлють в електронному виглядi.

Усім здоров’я.

Ціни

Послуга
Ціна
Консультація директора, кандидат медичних наук
800 грн.
Консультація директора, кандидат медичних наук (онлайн)
550 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
450 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
(онлайн)
350 грн.
На 30 денний курс лікування (клініці)
2200 грн.
На 30 денний курс лікування (дистанційно)
1800 грн.
Вартість місячного курсу пацієнтів, які проживають
за кордоном (дистанційно) (грн)
3700 грн.

Інші захворювання:

Якщо у Вас залишилися питання зв'яжіться з нами

Зв'яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання. Самолікування шкодить Вашому здоров'ю довірте це професіоналам

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds

2
0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x