Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Хвороба Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера – нейродегенеративне захворювання, що супроводжується ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Хвороба прогресує повільно, поступово збільшуючи динаміку. Зазвичай розвивається у людей старше 65 років. Захворювання характеризується високою смертністю – всього 3% хворих живуть більше 15 років.

КЛАСИФІКАЦІЯ ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА

Вчені виділяють 2 клінічні типи хвороби Альцгеймера:

  • з раннім початком (тип 2) – розвивається, як правило, в передстаречому віці й характеризується поступовим прогресуванням порушень пам’яті, інтелектуальної діяльності, вираженими розладами мовних функцій, порушенням координації рухів і просторової діяльності;
  • з пізнім початком (тип 1) – найчастіше, захворювання розвивається в старечому віці й починається з малопомітних порушень пам’яті, зниження інтелектуальних здібностей, які призводять, в кінцевому підсумку, до зниження вищих кіркових функцій.

Окремо виділяють атипову хворобу Альцгеймера або деменцію змішаного типу, при ній спостерігається поєднання симптомів, що є характерними для ХА і судинної деменції.

ПРИЧИНИ хвороби Альцгеймера

  • Генетична схильність;
  • Атеросклероз;
  • Нестача кисню;
  • Накопичення бета-амілоїду в клітинах мозку;
  • Зниження рівня ацетилхоліну;
  • Хромосомні аномалії;
  • Специфічна імунна відповідь;
  • Вплив шкідливих речовин;
  • Травма (психологічна та черепно-мозкова травма);
  • Вірус.

Існує також припущення, що хвороба Альцгеймера заразна на рівні білка.

 

Багато дослідників пов’язують повільну депресію з високим кров’яним тиском, низьким інтелектом, цукровим діабетом тощо. Будьте фактором ризику захворювання.

СИМПТОМИ хвороби Альцгеймера

  • Погіршення пам’яті нових та / або копій раніше вивченої інформації;
  • Порушення інтелектуальної діяльності;
  • Афазія (порушення вже сформованої мови);
  • Апраксія (навмисне порушення руху або поведінки);
  • Агестезія (порушення сприйняття: зорове, слухове, тактильне).

СТАДІЇ хвороби Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера має 3 основні стадії: рання (легка), помірна (помірна) та пізня (важка). Іноді доклінічну стадію і стадію деменції середнього та тяжкого ступеня розрізняють окремо.

Доклінічна стадія.
Першими ознаками зниження інтелектуальної активності є легка забудькуватість, труднощі з визначенням часу, неповне відтворення подій.

Легка стадія деменції.
Порушення пам’яті про поточні події, труднощі з хронологічними і географічними аспектами, явні труднощі з розумовими процесами, розлади абстрактного мислення, зниження здатності узагальнювати і порівнювати, нездатність самостійно виконувати фінансові операції, подорожі і безпомилкове спілкування.

Помірна стадія деменції.
Синдром амнезії проявляється у формі амнезії подій сьогодення та недавнього минулого, тоді як спогади дитинства та юності залишаються, але виникають уявні спогади.Тимчасова і просторова дезорієнтація, підвищена тривожність, сплутаність свідомості, емоційна нестабільність.Такі пацієнти потребують постійної допомоги та підтримки.

Важка стадія деменції.
Пацієнти повністю втрачають розуміння часу і навколишнього середовища, не впізнають себе, втрачається самоідентифікація, втрачається здатність робити висновки і виносити судження, перш ніж глибоке порушення пам’яті повністю зникає.Люди з такою інвалідністю потребують постійного догляду.

Заключна стадія важкої деменції.
Порушується вся психічна діяльність хворого, спостерігається виражена невропатія, примітивні рефлекси, Автоматизація поведінки, сильні гримаси при плачі і сміху, спостерігається форсований “зародок”.

На різних стадіях стан хворого змінюється – спочатку пам’ять не порушена, людина сама себе обслуговуєі, але  тільки в деяких ситуаціях потрібна допомога. Потім збільшується залежність від догляду. На останньому етапі пацієнту потрібна зовнішня допомога у всіх питаннях життя.

 

На різних стадіях прогресування хвороби Альцгеймера відзначаються такі ознаки, як порушення пам’яті, дратівливість, апатія, проблеми зі сном. Потім з’являються галюцинації, психотичні стани, нав’язливі ідеї. Може спостерігатися дезорієнтація в просторі, прояви жадібності, плаксивості (у жінок), бажання блукати (частіше у чоловіків), ізоляція, чергування агресії і апатії, повна втрата уваги і пам’яті.

ДІАГНОСТИКА хвороби Альцгеймера

При постановці діагнозу хвороби Альцгеймера невролог залежить від скарги пацієнта або супроводжуючого його особи, виявляє характерні симптоми хвороби Альцгеймера і дізнається сімейну історію хвороби.

При хворобі Альцгеймера лабораторні параметри, такі як:

  • гемограма;
  • Електроліти (іони натрію, калію, хлору, кальцію, фосфату);
  • Рівень цукру в крові;
  • Параметри функції печінки та нирок;
  • Параметри щитовидної залози (ТТГ, Т4) ;
  • Вітамін В12 (фолієва кислота).
  • Пацієнтам призначають пройти психометричні тести за когнітивною шкалою. Різні тести і тести призначені для запам’ятовування, відтворення слів і малюнків, розпізнавання образів, вирішення інтелектуальних завдань і т.д. Це дозволяє вам оцінити свої здібності. До таких досліджень належать、:
  •  Проста шкала оцінки психічного стану (MMSE);
  • Шкала Серрадо;
  • Нейропсихологічні дослідження.

Інструментальна діагностика хвороби Альцгеймера:

  • Комп’ютерна томографія;
  • МРТ-сканування;
  • Позитронно-емісійна томографія;
  • Електроенцефалографія

ЛІКУВАННЯ ХворобИ Альцгеймера 

У сучасних умовах традиційна медицина поки не готова надати повноцінне і стовідсоткове зцілення від цього нейродегенеративного захворювання. Тому основні кроки в терапії спрямовані на мінімізацію впливу причин. Водночас лікування хвороби Альцгеймера ставить за мету збереження когнітивних функцій і залишків фізіології мислення.

Крім того, практикуються методи, націлені на сповільнення процесу прогресування недуги і поліпшення загальної якості життя пацієнта.

Виходячи з цього лікарі сьогодні призначають базові методи лікування хвороби Альцгеймера, що включають такі напрямки:

  1. Медикаментозна терапія. Вона передбачає використання інгібіторів холінестерази, антагоністів NMDA рецепторів.
  2. Когнітивна стимуляція з тренуваннями пам’яті, розвитку навичок мислення і збереження уваги.
  3. Соціальна підтримка.

Поряд із цими методами офіційна медицина пропонує пацієнтам практикувати методи ерготерапії, що дають змогу швидше адаптуватися до реалій повсякденного життя, виконувати повсякденні дії. У випадках необхідності може призначатися логопедична корекція, курс лікувальної фізкультури.

Окремим групам пацієнтів прописується стимуляція мозкового кровообігу, мозкової діяльності, а також генна терапія і застосування імуномодуляторів.

Особливості хронофітотерапії в лікуванні хвороби Альцгеймера

Ще одна методика тільки стає відомою в усьому світі, але вже на практиці довела терапевтичну ефективність. Лікування хвороби Альцгеймера з мінімальними грошовими витратами, більшою результативністю запропонувала київська клініка хрономедицини «Резонанс».

В основу цього методу покладено принципи регулювання часових інтервалів, з якими протікають фізіологічні процеси в організмі. Їхнє регулювання та зіставлення з реальними часовими проміжками запускає природні процеси протистояння причинам захворювання та самій хворобі. Така методика має кілька відмінних рис порівняно з традиційною терапією:

  1. Її можна застосовувати дистанційно з будь-якого куточка світу, без відвідування клініки та стаціонарного лікування.
  2. Швидкість досягнутого ефекту проявляється в 3-4 рази швидше, ніж при використанні традиційних принципів лікування хвороби Альцгеймера.
  3. Відсутні протипоказання щодо фізіології, віку, стану пацієнта.
  4. Лікування методом хронофітотерапії абсолютно безпечне, не викликає алергенних і токсичних аномалій, жодних інших ускладнень.
  5. Вартість курсу хронофітотерапії в рази дешевша, ніж за офіційних методик.

Ще одна перевага такого методу – простота. Пацієнту або його родичам протягом курсу необхідно періодично вимірювати базові параметри роботи організму – пульс, температуру і тиск. Це займає всього кілька хвилин на день, але дає змогу коректно підібрати лікувальні засоби натурального походження. Дозування розраховується індивідуально з урахуванням маси тіла, фізіологічних особливостей організму, давності захворювання і його перебігу.

Якщо ви хочете допомогти собі або своїм близьким позбутися хвороби Альцгеймера – звертайтеся до клініки хрономедицини «Резонанс» і отримайте детальну консультацію та призначення досвідчених лікарів уже сьогодні.

На різних стадіях стан хворого змінюється – спочатку пам’ять не порушена, людина сама себе обслуговуєі, але  тільки в деяких ситуаціях потрібна допомога. Потім збільшується залежність від догляду. На останньому етапі пацієнту потрібна зовнішня допомога у всіх питаннях життя.

 

На різних стадіях прогресування хвороби Альцгеймера відзначаються такі ознаки, як порушення пам’яті, дратівливість, апатія, проблеми зі сном. Потім з’являються галюцинації, психотичні стани, нав’язливі ідеї. Може спостерігатися дезорієнтація в просторі, прояви жадібності, плаксивості (у жінок), бажання блукати (частіше у чоловіків), ізоляція, чергування агресії і апатії, повна втрата уваги і пам’яті.

ПРОФІЛАКТИКА ХворобИ Альцгеймера 

В даний час немає спеціальних заходів для запобігання хворобі Альцгеймера. Однак було доведено, що можна запобігти / уповільнити розвиток / прогресування старечої деменції за допомогою ліків та харчових добавок. Однак, якщо дотримуватися простих, але дієвих правил AMI, неминучий розвиток мозку в літньому віці може бути відкладено.

  • Щоденні ранкові вправи, фізичні навантаження, такі як ходьба, плавання, легкий біг і їзда на велосипеді.;
  • Збалансована дієта та дієта, що обмежує споживання жирної, смаженої та копченої їжі, солі та цукру, повинні надавати перевагу овочам, фруктам, нежирному м’ясу та рибі, крупам та молочнокислим продуктам;
  • Правильне споживання вітамінів (особливо групи В);
  • Відмова від алкогольних напоїв;
  • Щоденні вправи на тренування пам’яті (вивчення іноземних мов, розв’язування кросвордів та кросвордів, вивчення телефонних номерів, дат, віршів тощо).
Автор статті:
Поліщук Микола Андрійович
Кандидат медичних наук
0 0 голоси
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Ціни

Послуга
Ціна
Консультація директора, кандидат медичних наук
800 грн.
Консультація директора, кандидат медичних наук (онлайн)
550 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
450 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
(онлайн)
350 грн.
На 30 денний курс лікування (клініці)
2200 грн.
На 30 денний курс лікування (дистанційно)
1800 грн.
Вартість місячного курсу пацієнтів, які проживають
за кордоном (дистанційно) (грн)
3700 грн.

Інші захворювання

Якщо у Вас залишилися питання зв'яжіться з нами

Зв'яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання. Самолікування шкодить Вашому здоров'ю довірте це професіоналам

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds

0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x