Клініка Хрономедецини – "Резонанс" – яка лікувує хронічні захворювання.

Фіброміалгія: причини, симптоми та її лікування

Фіброміалгія – це больовий синдром, спровокований фізичним напруженням м’язових волокон в різних частинах тіла. Захворювання характеризується сильним болем, скутістю, нездатністю активно рухатися, втомою і порушеннями сну.
Найчастіше фіброміалгія діагностується у жінок – співвідношення з частотою чоловіків становить приблизно 8: 1. Найбільш схильні до захворювання вікова категорія від 30 до 55 років. Особливо вразливими є представники професій з надмірною фізичною активністю.

В цілому фіброміалгія вражає від 4% до 8% населення. Так як усунути причини часто неможливо, необхідно приділити особливу увагу профілактиці захворювання і своєчасній діагностиці. Все це можна зробити за помірними тарифами в хрономедициновій клініці «Резонанс» в Києві.

Причини фіброміалгії

Фіброміалгія рідко супроводжується запальними процесами, це рідко вторинне захворювання. Набагато частіше цю недугу відносять до групи захворювань психічного характеру. На сьогоднішній день основними причинами фіброміалгії вважаються:

  • фізична втома;
  • травма м’яких тканин;
  • непомірні спортивні тренування;
  • дія запальних процесів;
  • зловживання сильнодіючими фармакологічними препаратами;
  • занадто інтенсивний обмін серотоніном в організмі;
  • недостатня кількість гормону росту;
  • часті стресові ситуації;
  • дратівливість кишечника;
  • спадкова схильність;
  • патологія центральної нервової системи;
  • механічний вплив на нервові рецептори і м’язові волокна;
  • Недостатнє кровопостачання мозку.

На думку багатьох лікарів, порушення обміну речовин, стабільне психоемоційне напруження, дефіцит поживних компонентів в крові, клітинах, тканинах і органах можуть привести до розвитку фіброміалгії.
Ще однією причиною може бути порушення фізіології і анатомічних особливостей кровоносної системи.
Фіброміалгія також може бути спровокована алергією на введену вакцину або сироватку. Прогресуючі інфекції можуть надавати дуже сильний вплив, особливо герпес, мононуклеоз, лихоманка Q, бореліоз і деякі інші.

Симптоми фіброміалгії

Фіброміалгія може прогресувати в 3 стадії, при кожній з яких больовий синдром поступово посилюється. Це головна ознака цього захворювання. Крім того, в процесі розвитку захворювання може розвиватися запалення м’язів і сухожиль, поступово досягаючи атрофічних процесів.

За етіологічними ознаками розрізняють первинну і вторинну фіброміалгію. Відповідно, їх симптоми можуть відрізнятися. Але загальними для різних видів захворювань залишаються:

  • біль;
  • скутість;
  • парез і судоми;
  • втома;
  • підвищена чутливість шкіри в задній частині голови і шиї;
  • панічні атаки;
  • безсоння.

Діагностика фіброміалгії

Біль при фіброміалгії не пов’язаний із запальним процесом, який можна виявити за допомогою клінічного обстеження, що ускладнює процес діагностики.Такий діагноз ставиться, якщо у пацієнта:

  • присутній поширений м’язово-скелетний біль, який відповідає критеріям за загальноприйнятими шкалами тяжкості симптомів;
  • перелік та вираженість симптомів зберігаються принаймні протягом 3 місяців;
  • інші можливі причини виникнення болю, який відчуває пацієнт, відсутні.

Диференціальний діагноз зі станами з симптомами, схожими на фіброміалгію. Необхідна диференціація з системними запальними артропатіями, ревматичною поліміалгією, запальними міалгіями, спондилоартропатіями, гіпотиреозом тощо.

Ефективне лікування фіброміалгії

Лікування при цьому захворюванні розробляється у кількох напрямках. Об’єднані в один курс, вони покликані позбавити болю в м’язах, зняти когнітивні розлади, відновити продуктивність. Одночасно призначається симптоматична терапія, показані методи, що сприяють усуненню етіологічних факторів.

У лікуванні фіброміалгії можна назвати такі основні завдання:

  1. Зняття стресу, депресії, покращення когнітивних функцій, нормалізація сну, стабілізація нервової гіперактивності. З цією метою традиційно призначаються мелатонін, трициклічні антидепресанти, дулоксетин.
  2. Усунення наслідків та причин, болю, фізичного нездужання. Тут користь більше приносять анестетики, міорелаксанти. Також ефективні фізіопроцедури, голкорефлексотерапія, дієта.

Одночасно проводиться курс когнітивно-поведінкової терапії для зменшення стресу та мінімізації тривожності.

У короткий час реалізувати весь курс неможливо. Багато процедур потребують тривалих та частих сеансів. Також потрібні паузи між етапами прийому фармакологічних засобів. Останні можуть мати побічні ефекти, на усунення яких буде потрібен додатковий час та певні бюджетні витрати.

Надійний метод фітохронотерапії у лікуванні фіброміалгії

Враховуючи перелічені аспекти, лікування фіброміалгії завжди протікає непросто, довго та дорого. У той же час багато пацієнтів вже знайшли можливість скоротити свої витрати та прискорити одужання. У цьому допоміг метод фітохронотерапії. Він розроблений лікарями Клініки хрономедицини «Резонанс і має кілька відмінностей від традиційних медичних напрямків у лікуванні фіброміалгії:

  1. Скорочений період лікування та реабілітації – від 8 місяців, залежно від тяжкості патології та її форми.
  2. Короткий період досягнення терапевтичного ефекту – пацієнт починає відчувати покращення вже у перші тижні фітохронотерапії.
  3. Відсутність будь-яких протипоказань та побічних ефектів за рахунок використання натуральних рослинних засобів.

Крім того, лікуватися від фіброміалгії методом хронотерапії можна віддалено, не відвідуючи Клініку хрономедицини «Резонанс» або інші медустанови. Це обґрунтовано принципами, які є основою цієї методики. Усі процедури пацієнт може виконувати самостійно, перебуваючи вдома:

  1. Вимірювати пульс, тиск, температуру.
  2. Готувати настоянки із доступних рекомендованих компонентів.
  3. Приймати призначені фітопрепарати відповідно до графіка.

Більше для лікування фіброміалгії від пацієнта нічого не потрібне. Все, що прописано у рецептурі, підібрано індивідуально з урахуванням персональних особливостей організму. Вони також досліджуються дистанційно та вказуються в анкеті на сайті клініки «Резонанс».

Про інші особливості, вартість лікування фіброміалгії можна дізнатися по телефону для зворотного зв’язку. За цим номером можна узгодити курс лікування.

Профілактика фіброміалгії

Слід уникати чинників, які можуть спровокувати фіброміалгію, наскільки це можливо. Зокрема, стресових ситуацій, невирішених складних життєвих ситуацій, неправильного харчування, що призводить до збільшення ваги, шкідливих звичок і недосипання.

Джерела:

  1. Аsahq
  2. Cdc
  3. Jw
Автор статті:
Поліщук Микола Андрійович
Кандидат медичних наук
0 0 голоси
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Ціни

Послуга
Ціна
Консультація директора, кандидат медичних наук
800 грн.
Консультація директора, кандидат медичних наук (онлайн)
550 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
450 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
(онлайн)
350 грн.
На 30 денний курс лікування (клініці)
2200 грн.
На 30 денний курс лікування (дистанційно)
1800 грн.
Вартість місячного курсу пацієнтів, які проживають
за кордоном (дистанційно) (грн)
3700 грн.

Другие заболевания:

Якщо у Вас залишилися питання зв'яжіться з нами

Зв'яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання. Самолікування шкодить Вашому здоров'ю довірте це професіоналам

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds

0
Буду рада вашим думкам, прокоментуйте.x