Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Бородавки долонні та підошовні: лікування та класифікація

                 Долонні та підошовні бородавки є новоутвореннями з клітин епітеліальної тканини. Їхня етіологія носить доброякісний характер. Ці утворення – інфекційної природи, що викликаються вірусом папіломи людини (ВПЛ).

            Найбільш уразлива для зараження ВПЛ вікова група – від 20 до 30 років. Понад 50% всіх випадків захворювання на підошовні бородавки завершуються зникненням новоутворень без комплексного лікування. У половині випадків на лікування бородавок доводиться застосовувати сучасні оперативні технології. Загалом на планеті близько 75-80% людей хоча б один раз стикалися із цією патологією. У деяких регіонах статистика сягає 95%.

Неінвазивна методика хронотерапії з доведеною стовідсотковою результативністю давно практикується у клініці «Резонанс» у Києві. Таке лікування долонних бородавок щороку тут проходять тисячі пацієнтів з повним одужанням без ускладнень чи рецидивів.

Бородавки на долонях та підошвах: Класифікація та клініка

Проникаючи в організм, ВПЛ може вести свою патогенну діяльність в активній чи пасивній формі. Тому прийнято розрізняти клінічну картину за цими двома характеристиками. Характерні симптоми для обох форм:

  •  – відчуття дискомфорту
  •  – підвищена динаміка поширення;
  •  – кровоточивість бородавок;
  •  – нерівномірне забарвлення.

В активній фазі кількість симптомів та динаміка їх прояву різко зростають. Пасивний стан хвороби може протікати безсимптомно, або зі слабко вираженими ознаками.
Крім того, при появі на шкірі долонь або підошв бородавок, спричинених вірусом папіломи людини, утворюється блискуча поверхня шкіри, змінюється її колір та виникають точки чорного кольору.
Для підошовних бородавок характерними є такі ознаки, як болі при ходьбі, спотворення шкірного малюнка стопи. Бородавки в цьому місці локалізації за своїм виглядом нагадують мозоль, що ускладнює їхню діагностику.

Етіологія долонних та підошовних бородавок

Оскільки ця хвороба – інфекційної природи, її виникнення відбувається шляхом зараження:

  • – непрямим шляхом – через предмети побуту, у транспорті, лазні, на роботі. Особливо високий ризик зараження в місцях з підвищеною вологістю на вулиці в негоду, в тренажерному залі, в роздягальнях, басейні або сауні;
  •  – прямим шляхом – через особистий контакт, через рукостискання, дотику до шкіри інфікованої людини.

Зараженню вірусом папіломи людини та виникненню долонних або підошовних бородавок можуть сприяти другорядні фактори. Ними зазвичай є імунодефіцитні стани організму, ВІЛ-інфекції, постійне перебування в умовах вологого середовища, запальні процеси шкіри.

 

Залежно від умови походження та симптоматики розрізняються кілька видів бородавок – мозаїчні, ниткоподібні, кістозні, або так звані «бородавки м’ясників», за яких ВПЛ поширюється з долонь на кисті та фаланги пальців. Остання форма характерна для людей, які часто контактують з рибними та м’ясними продуктами.

Як лікувати підошовні та долонні бородавки

           Сучасна медицина має кілька методик лікування бородавок на долонях та підошві. Проте така терапія часто має наслідки – подразнення шкіри, побічні ефекти від медикаментів, іноді – рецидиви захворювання.

 

            Пройти консультацію, лікування та профілактику ВПЛ у Києві пропонують наші лікарі клініки хрономедицини «Резонанс». Для запису на прийом просимо звертатися за контактними номерами телефону. 

Автор статті:
Поліщук Микола Андрійович
Кандидат медичних наук

Ціни

Послуга
Ціна
Консультація директора, кандидат медичних наук
800 грн.
Консультація директора, кандидат медичних наук (онлайн)
550 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
450 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
(онлайн)
350 грн.
На 30 денний курс лікування (клініці)
2200 грн.
На 30 денний курс лікування (дистанційно)
1800 грн.
Вартість місячного курсу пацієнтів, які проживають
за кордоном (дистанційно) (грн)
3700 грн.
Лікування бородавок на долонях та ступнях (зовнішній метод)
2500 грн.

Інші захворювання:

Якщо у Вас залишилися питання зв'яжіться з нами

Зв'яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання. Самолікування шкодить Вашому здоров'ю довірте це професіоналам

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds