Гастритом називається ураження слизової оболонки шлунка запального характеру. Виникає частіше в людей старшого віку, проте може реєструватися і серед молодих пацієнтів за неналежного харчування та надмірних фізичних навантажень.
Хвороба небезпечна не тільки сама по собі, а й ризиком виникнення патологічних наслідків. Як вторинне явище, на тлі гастриту можуть виникати анемічні стани, виразки, диспепсія, багаторазово підвищується ризик виникнення онкологічних захворювань травного тракту.
Чому виникає гастрит
Причинами самого гастриту найчастіше стають неправильне харчування, відсутність збалансованого раціону, а також:
аутоімунні захворювання;
системні патології – хвороба Крона, вовчак, деякі інші;
Сприяють розвитку недуги непомірне вживання алкоголю, куріння, підвищені фізичні навантаження, неконтрольоване приймання медикаментозних препаратів.
Клінічна діагностика
Гастрит може протікати у двох формах – гострій і хронічній. У першому випадку симптоми виражені яскравіше, проявляються різкіше. Симптоми гастриту можуть варіювати залежно від типу і тяжкості захворювання. Основні симптоми гастриту включають:
Біль і дискомфорт у верхній частині живота.
Блювота і нудота, особливо після прийому їжі або вранці натщесерце.
Печія, відчуття печіння в ділянці грудей, що виникає через підтікання шлункового вмісту в стравохід (рефлюкс).
Втрата апетиту: Гастрит може спричиняти погіршення апетиту та відчуття насичення навіть після невеликого прийому їжі.
Здуття та гази.
Зміни в випорожненнях: Гастрит може спричинити зміну консистенції випорожнень, як-от діарея або закреп.
Діагностику за симптомами доповнює комплекс апаратно-інструментальних методів обстеження, що включає УЗД, зондування та інші.
Загальну картину поступово доповнює загальна стомлюваність, відраза до певних продуктів харчування, особливо тих, що викликають неприємні симптоми.
Гастрит може розвиватися як із підвищеною, так і зі зниженою кислотністю. Ці особливості встановлюються лабораторним методом шляхом взяття проб шлункового соку на аналіз.
Лікування гастриту в Києві
Справитися з цим захворюванням, особливо з його хронічним перебігом, непросто навіть за наявності передових технологій. Гастроентерологи застосовують комплексний підхід, спрямований на досягнення відразу декількох цілей: усунення етіологічного впливу, усунення клінічних симптомів, попередження розвитку вторинних патологій і профілактика ускладнень – тільки так можна забезпечити повноцінне комплексне лікування гастриту, яке в більшості випадків включає наступні терапевтичні напрямки:
Прийом фармакологічних засобів – прокінетиків, антибіотиків, антацидів, інгібіторів протонної помпи та інших медикаментозних груп.
Дотримання дієти у суворих рамках з використанням принципів дробового харчування, прийому малих порцій та інших особливостей дієтології.
Фізіопроцедури, до яких включаються магнітотерапія, електрофорез, лікувальна гімнастика, водні процедури.
Водночас, навіть офіційна медицина не ігнорує основні елементи народної медицини при лікуванні гастриту. Зокрема, широко використовується застосування трав у вигляді відварів або настоїв. І саме останній метод часто виявляється досить ефективним. При поєднанні та систематизації з сучасними медичними теоріями та інноваційними методами також можна досягти дивовижних результатів. Клініка «Резонансн» стала першою клінікою в Україні, яка почала розробляти хронофітотерапію.
Використання натуральних рослинних компонентів саме по собі не є новим і навіть більш традиційним, ніж медикаментозна терапія. Однак лише нещодавно воно стало актуальним у поєднанні з принципами регулювання часових інтервалів, які доктор Поліщук впровадив на практиці після багаторічних досліджень і наукових публікацій своїх розробок. В результаті пацієнти мають можливість лікувати гастрит досконалим і унікальним способом. Це включає в себе
Індивідуальний підбір фітозасобів з урахуванням фізіології та особливостей хвороби.
Ідеально коректне дозування та грамотно складена рецептура під стан кожного конкретного пацієнта.
Відсутність побічної дії та жорстких протипоказань.
Швидке одужання навіть після тривалого періоду перебігу гастриту та при хронічній формі.
Крім того, в ході сотень і тисяч епізодів лікування було відзначено ще один важливий момент – більшість пацієнтів одночасно відчули зникнення побічних ефектів та інших патологій органів. І на відміну від народних методів, де рецепти часто складаються випадковим чином під потреби пацієнта, без підбору трав з невідомих джерел, в хронофітотерапії використовуються перевірені інгредієнти в ідеально точних пропорціях і дозах. Сам метод офіційно зареєстрований і визнаний світовою медичною спільнотою та вважається одним з найбезпечніших і найефективніших з існуючих.