Фіброз легень – це захворювання, за якого в легенях відбувається надмірне розростання сполучної тканини. Це призводить до порушення структури та функцій легень, зокрема, до зниження їхньої здатності до газообміну.
Хвороба може вражати всі вікові групи пацієнтів, призводить до непоправних ускладнень і побічних ефектів у разі несвоєчасного звернення до лікарів.
Як виникає фіброз легень
До 40% усіх випадків захворювання на фіброз припадає на ідіопатичний легеневий фіброз – захворювання з маловивченою етіологією. Крім того, причинами патології можуть стати:
інфекційні захворювання – туберкульоз, пневмонія, легіонельозна інфекція;
вдихання токсичних речовин, що містять азбест, кремній, діоксид сірки, окис вуглецю;
радіаційне опромінення;
аутоімунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, склеродермія.
Деякі ліарські препарати, такі як аміодарон, нітрофурантоїн, доксорубіцин, можуть провокувати початкову стадію фіброзу легень. Окрема група пацієнтів страждає на цю хворобу з огляду на генетичну схильність або спадкову передачу провокуючих патологій – таких, як муковісцидоз, синдром Марфана.
Клінічні симптоми
Симптоми фіброзу легень зазвичай розвиваються поступово, протягом кількох місяців або років. Найпоширенішими симптомами є:
Задишка, яка посилюється під час фізичного навантаження.
Кашель, який може бути сухим або вологим.
Біль у грудній клітці.
Зниження маси тіла.
Загальна слабкість і стомлюваність.
У разі прогресування захворювання можуть розвинутися серйозніші симптоми, такі як:
Синдром дихальної недостатності – це стан, за якого організм не отримує достатньої кількості кисню.
Серцева недостатність – це стан, за якого серце не може забезпечити організм достатньою кількістю крові.
Діагностика
Під час клінічного огляду лікар може виявити задишку, ціаноз (синюшність шкірних покривів), приглушеність дихальних шумів.
Лабораторні дослідження можуть виявити підвищення рівня С-реактивного білка, еозинофілів у крові.
Інструментальні методи діагностики, такі як рентгенографія легень, комп’ютерна томографія легень, бронхоскопія, допомагають оцінити ступінь ураження легень і виявити можливі причини захворювання.
Ефективні лікування фіброзу легень в Києві
Лікування легеневого фіброзу переслідує кілька цілей. Перша – полегшити страждання пацієнта шляхом мінімізації побічних ефектів і зняття симптомів. Друге завдання лікаря – знизити ризик виникнення та усунути основні причини захворювання, а також супутні розлади, патології або вторинні захворювання. Ще одна мета лікування легеневого фіброзу – сповільнити прогресування захворювання. Для досягнення цієї мети в сучасній медицині використовуються різні сучасні та ефективні методи. В їх основі лежить медикаментозна терапія, спрямована на затримку рубцювання паренхіматозної тканини, мінімізацію розмірів запального вогнища і збільшення вмісту атомів кисню в крові. З цією метою лікарі призначають наступні групи препаратів:
– Антифіброзні препарати.
– Кортикостероїди.
– Імунодепресанти.
Антибіотики, противірусні препарати та біологічні агенти також показані, якщо присутні патогенні мікроорганізми, що викликають захворювання. Для посилення опірності організму застосовується імунотерапія і вживаються заходи для обмеження впливу токсинів. При лікуванні легеневого фіброзу лікарі можуть рекомендувати спеціальні дихальні вправи в якості дихальної реабілітації. Однак, незважаючи на всі терапевтичні заходи та медикаменти, немає абсолютної гарантії, що лікування фіброзу легень буде успішним.
Винятком з цієї тенденції є хронофітотерапія. Хронофітотерапія успішно лікує 95% пацієнтів з легеневим фіброзом за короткий проміжок часу. Хронотерапія спрямована на усунення основної причини захворювання – невідповідності часових інтервалів. Біологічні цикли виходять з рівноваги, і в результаті етіологія викликає захворювання. Фіброз легень лікується за допомогою трав та їх компонентів, які підбираються індивідуально, виходячи з фізіологічних особливостей пацієнта. Рецепти і програми прийому таких трав’яних комплексів ґрунтуються на результатах вимірювань основних параметрів організму, таких як пульс, температура і артеріальний тиск. Лікування фіброзу легень за допомогою хронофітотерапії призводить до повного одужання протягом декількох тижнів. Крім того, методика має й інші переваги:
Відчутна мінімізація витрат на лікувальні процедури, засоби терапії та відновлення.
Лікування легеневого фіброзу за принципами хрономедицини проводиться у домашніх умовах.
При використанні цієї лікарської технології виключені ускладнення та протипоказання.
Навіть пенсіонери, студенти та інші малозабезпечені пацієнти можуть оплатити послуги клініки хрономедичного резонансу. Після лікування легеневого фіброзу його причини, симптоми і навіть вторинні захворювання залишають організм. Результатом є покращення імунної відповіді, підвищення опірності, збільшення енергії та підвищення особистої продуктивності.