Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Фіброз легень – це захворювання, за якого в легенях відбувається надмірне розростання сполучної тканини. Це призводить до порушення структури та функцій легень, зокрема, до зниження їхньої здатності до газообміну.

Хвороба може вражати всі вікові групи пацієнтів, призводить до непоправних ускладнень і побічних ефектів у разі несвоєчасного звернення до лікарів.

Як виникає фіброз легень

До 40% усіх випадків захворювання на фіброз припадає на ідіопатичний легеневий фіброз – захворювання з маловивченою етіологією. Крім того, причинами патології можуть стати:

Деякі лікарські препарати, такі як аміодарон, нітрофурантоїн, доксорубіцин, можуть провокувати початкову стадію фіброзу легень. Окрема група пацієнтів страждає на цю хворобу з огляду на генетичну схильність або спадкову передачу провокуючих патологій – таких, як муковісцидоз, синдром Марфана.

Діагностика та клінічні симптоми

Симптоми фіброзу легень зазвичай розвиваються поступово, протягом кількох місяців або років. Найпоширенішими симптомами є:

  1. Задишка, яка посилюється під час фізичного навантаження.
  2. Кашель, який може бути сухим або вологим.
  3. Біль у грудній клітці.
  4. Зниження маси тіла.
  5. Загальна слабкість і стомлюваність.

У разі прогресування захворювання можуть розвинутися серйозніші симптоми, такі як:

  1. Синдром дихальної недостатності – це стан, за якого організм не отримує достатньої кількості кисню.
  2. Серцева недостатність – це стан, за якого серце не може забезпечити організм достатньою кількістю крові.

Діагностика

Під час клінічного огляду лікар може виявити задишку, ціаноз (синюшність шкірних покривів), приглушеність дихальних шумів.

Лабораторні дослідження можуть виявити підвищення рівня С-реактивного білка, еозинофілів у крові.

Інструментальні методи діагностики, такі як рентгенографія легень, комп’ютерна томографія легень, бронхоскопія, допомагають оцінити ступінь ураження легень і виявити можливі причини захворювання.

Ефективні способи лікування фіброзу легень

Специфічного лікування фіброзу легень у традиційній медицині не розроблено. Терапія спрямована на уповільнення прогресування захворювання і поліпшення якості життя пацієнта. Медикаментозні методи передбачають використання інгаляційних глюкокортикостероїдів, цитостатиків, антибіотиків.

Також показані киснева терапія і респіраторна реабілітація. У деяких випадках може бути показане хірургічне лікування.

На цьому тлі максимальну результативність демонструє хронотерапія – унікальний метод, розроблений українською клінікою хрономедицини “Резонанс”. Ця медична технологія не тільки позбавляє симптомів, а й нівелює фактори ризику, допомагає ліквідувати причини хвороби. Хронотерапія може допомагати пацієнтам навіть без візиту в клініку – дистанційно, у будь-якій точці світу. Детальніше про цей спосіб лікування фіброзу легень можна дізнатися з консультацій за вказаними контактними даними Клініки хрономедицини “Резонанс”.

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds