Екзема, також відома як атопічний дерматит, це хронічне запальне захворювання шкіри, яке зазвичай супроводжується сухістю, свербінням і висипаннями на шкірі. Екзема може проявлятися в різних формах і ступенях тяжкості, і вона найчастіше починається в дитячому віці, але також може виникнути у дорослих.
Хворіти на екзему можуть різні верстви населення, але частіше до неї схильні певні групи ризику. До них входять пацієнти, які страждають на алергічні розлади, астму, з генетичною схильністю і сухою шкірою.
Екзема небезпечна, тому що вона може сильно погіршити якість життя пацієнта. Симптоми екземи можуть бути дуже неприємними і заважати повсякденному життю. Крім того, періодичні загострення можуть призвести до запальних змін шкіри, залишивши на ній плями і рубці. У дітей екзема також може спричинити проблеми із соціалізацією через зовнішній вигляд шкіри.
ПРИЧИНИ, ЩО СПРИЧИНЯЮТЬ ЕКЗЕМУ
Практично неминучий розвиток екземи в людей, родичі яких мають це захворювання. Спадковий чинник – одна з найпоширеніших причин виникнення екземи. Одночасно з тим до хвороби можуть призвести такі причини:
імунологічні чинники – запалення та реакції на алергени можуть бути пов’язані з неправильним функціонуванням імунної системи;
контакт з алергенами, такими як пилок, мілдью, пилок, домашні тварини, певні продукти харчування та інші речовини;
зовнішні подразники – шкіра пацієнтів з екземою зазвичай більш чутлива до подразників, таких як хімічні речовини в мийних засобах, милі, одязі, надлишкового поту тощо.
емоційний стрес і психологічні чинники можуть посилювати симптоми екземи та сприяти її загостренням.
інфекції шкіри, такі як стафілококова інфекція.
Екзема частіше розвивається у власників сухого типу шкіри – вона більш схильна до уражень екземою. Тимчасові загострення хвороби відзначаються в певну погоду, особливо в разі сухого та холодного клімату.
КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ ЕКЗЕМИ
У домашніх умовах діагностувати екзему вкрай складно, навіть за яскраво виражених симптомів та уражень шкіри. Тому слід за перших їхніх появ звернутися до лікаря дерматолога. Під час клінічного огляду він враховуватиме такі ознаки:
Свербіж, іноді дуже інтенсивний.
Висип у вигляді пухирців, тріщин, кірок, червонуватого кольору.
Шкіра при екземі часто стає сухою, шорсткою і схильною до лущення.
Екзематозні ділянки шкіри зазвичай запалюються і покриваються червоними плямами.
На уражених ділянках шкіри може розвиватися набряк, що посилює відчуття дискомфорту.
Самі пацієнти постійно відчувають відчуття печіння та бажання розтирати уражені ділянки. Згодом це може призвести до ускладнень у вигляді шкірних інфекцій.
ЯК ВИЛІКУВАТИ ЕКЗЕМУ В КИЄВІ?
Лікування екземи може включати в себе різні методи, залежно від типу та тяжкості захворювання, а також від реакції пацієнта на певні методи лікування. Обов’язковими при діагностуванні екземи є медикаментозна терапія та засоби для догляду за шкірою. Деякі дерматологи радять прийом гормональних препаратів. Також може призначатися опромінення ультрафіолетом.
Навіть за комплексного підходу до організації курсу лікування екземи воно зазвичай затягується на тривалий період. Проте пацієнти мають можливість прискорити своє одужання, звернувшись до досвіду Клініки хрономедицини “Резонанс”. Тут розроблена й успішно практикується методика хронотерапії. Як записатися на курс, і що очікує протягом терміну його проходження – можна дізнатися з консультацій за вказаними контактними даними.