Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Демодекоз – це шкірне захворювання, спричинене демодексом, мікроскопічним паразитом, який мешкає у волосяних фолікулах і сальних залозах людини.

Два основні види демодекса, які можуть викликати демодекоз у людини, – це Demodex folliculorum і Demodex brevis. Ці паразити мешкають на шкірі більшості людей, але в деяких осіб вони можуть спричиняти симптоми, особливо якщо імунна система ослаблена або є інші чинники, які сприяють їхньому розмноженню.

Причини появи демодекозу

Закономірно основною причиною цього захворювання є зараження кліщем демодексом, зазвичай – в умовах природи. Утім, кліщ може оселитися на шкірі й на міських вулицях. Хоча цей паразит не гребує шкірою людей будь-якого віку, статури чи типу шкіри, та все ж частіше віддає перевагу певним категоріям людей:

з ослабленою імунною відповіддю, що робить організм набагато вразливішим. Зазвичай таке відбувається на тлі стресової ситуації, хвороби або зниження ступеня опірності організму;

  • зі змінами гормонального фону, наприклад – з підвищеним рівнем тестостерону, що сприяє підвищенню активності сальних залоз, які сприяють розмноженню кліщів у тілі;
  • з генетичною схильністю до дії паразитів;
  • з високою жирністю шкіри – демодекси воліють харчуватися сальними залозами і шкірним маслом (себумом);
  • непомірне застосування деяких гормональних препаратів. Наприклад – стероїди, це може змінювати баланс гормонів в організмі та сприяти розвитку демодекозу.

Остерігатися нападу цих кліщів і розвитку демодекозу варто особам, які вживають стероїдні препарати. Вони небезпечні тим, хто  зловживають деякими видами косметичних засобів.

Симптоми демодекозу

Демодекоз може проявлятися різними симптомами, залежно від того, яка частина тіла уражена .

З перших годин ураження постраждала людина починає відчувати слабо виражені симптоми. Характерними ознаками демодекозу є:

  • почервоніння шкіри, яке може проявлятися як червоні плями або почервоніння в певних ділянках шкіри;
  • демодекоз може вражати ділянку навколо очей, спричиняючи кон’юнктивіт, свербіж, сухість і почервоніння очей;
  • у разі ураження волосяних фолікул обличчя це може спричиняти акне. Такоже можливі запалення, почервоніння і  утворення пустул (гнійники).

Майже завжди відзначається відразу кілька симптомів демодекозу – свербіж, лущення шкіри, вугрі.

Методи лікування демодекозу

Основним способом позбутися і кліща, і викликаного ним демодекозу є медикаментозна терапія. Лікар дерматолог призначає курс із топічних препаратів, акарицидів, антигістамінних засобів. Одночасно рекомендується посилити гігієнічні заходи та максимально уникати використання косметики.

На тлі традиційних методів лікування демодекозу більш продуктивним виглядає курс хронотерапії, що дає змогу позбутися хвороби в домашніх умовах і за коротший термін. Цей метод практикується в Клініці хрономедицини “Резонанс”, куди можна звертатися за перших же підозр на демодекоз. Контакти клініки вказані на всіх сторінках сайту.

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds