Ефективне лікування важких захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Демодекоз очей та шкіри: ознаки, причини, форми, лікування

Демодекоз очей та шкіри – це заразне захворювання вражає людей різного віку. Більш схильні до зараження демодекозом очей та шкіри пацієнти старше 60 років і діти у віці до 2 років. Захворювання провокується патогенною дією підшкірного кліща Demodex. Він локалізується в підшкірній тканині, найчастіше в підборідді, дугах брів, грудях, лобі, спині, повіках, носогубних складках.

Причини демодекозу очей та шкіри

Захворювання може бути викликано кліщем в різні фази його розвитку і життєдіяльності. На здоровій шкірі здорової людини такий паразит відчуває себе некомфортно, тому об’єктом його нападів є люди з супутніми захворюваннями. З огляду на це були виявлені дві групи етіологічних факторів, що впливають на захворювання демодекозом:

 • 1. Внутрішні, до складу яких входили захворювання вірусної, бактеріальної та грибкової природи, ослаблення імунітету, виснаження, гельмінтні захворювання, новоутворення злоякісного і доброякісного характеру, розацеа, себорейний дерматит, хвороба Іценко-Кушинга, цукровий діабет.
  2. Зовнішні, в тому числі і надмірне використання косметики і парфумерії, нездоровий спосіб життя, малорухливість, вплив температурних факторів – переохолодження, часті відвідування сауни, надмірна засмага.

Також викликати демодекоз допомагають екологічні проблеми, радіаційний фон, розлади харчової поведінки і деякі географічні фактори. Жителі великих мегаполісів розвинених країн частіше страждають від демодекозу. Приблизно 60-65% всіх діагнозів припадає на них. Лише близько 8% – це пацієнти з регіонів з меншою кількістю населення.

Клініка і класифікація демодекозу

Демодекоз очей та шкіри діагностується при двох формах перебігу.

Вони мають особливі симптоми, тому клінічна картина розглядається окремо для кожного з них:
Шкірна форма демодекозу супроводжується акне, блиском шкіри, помірним або сильним сверблячкою, гіперемією уражених ділянок, збільшенням розмірів крил носа. Шкірна форма частіше уражається спиною і грудьми, обличчям. Найбільш яскравою ознакою цієї форми є запалення волосяних фолікулів і сальних залоз.

Очна форма демодекозу проявляється адгезією вій, а також їх втратою, гіперемією повік, втомою очей і запальними процесами навколо них. Біля повік відбувається лущення тканин шкіри. Часто очна форма демодекозу діагностується на тлі акне, псоріазу, періорального дерматиту.

Як лікувати демодекоз очей та шкіри: ефективні методи лікування

Для встановлення ефективного курсу лікування демодекозу необхідна ретельна лабораторна діагностика. 

Традиційні методи не завжди демонструють терапевтичну ефективність, так як рецидиви часто виникають пізніше. Метод хронотерапії був більш ефективним з використанням принципів регулювання внутрішніх біоритм, внутрішніх часових інтервалів і прийому фітопрепаратів природного складу.

Цей метод був розроблений клінікою хрономедицини «Резонанс» в Києві. За багато років використання тисячі пацієнтів відчули позитивні результати одужання від демодекозу. Терапевтичний курс хронотерапії не має суворих протипоказань, не супроводжується ускладненнями і рецидивами.

Лікарі клініки «Резонанс» готові поділитися своїм досвідом і застосувати його до лікування своїх пацієнтів в будь-який час. Щоб записатися на прийом, пройти діагностику або отримати компетентну консультацію по боротьбі з демодекозом, звертайтеся в нашу клініку за вказаними контактами.

Автор статті:
Поліщук Микола Андрійович
Кандидат медичних наук

Ціни

Послуга
Ціна
Консультація директора, кандидат медичних наук
550 грн.
Консультація директора, кандидат медичних наук (онлайн)
350 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
350 грн.
Консультація спеціаліста лікаря (хронотерапевт, невролог, терапевт)
(онлайн)
250 грн.
На 30 денний курс лікування (клініці)
1800 грн.
На 30 денний курс лікування (дистанційно)
1400 грн.
Вартість місячного курсу пацієнтів, які проживають
за кордоном (дистанційно) (грн)
3000 грн.

Інші захворювання:

 • 1-3
  Облисіння (всі види)
 • 3-5
  Епілепсія
 • 1-1
  Мігрень
 • 4
  Гіпертонія
 • x2.png.pagespeed.ic.loyDiG3dTv
  Вегето-судинна дистонія
 • 6
  Грибкові захворювання нігтів (оніхомікоз)
 • x5.png.pagespeed.ic.Xs8Fd4xs9c
  Грибкові захворювання шкіри (мікоз)

Якщо у Вас залишилися питання зв'яжіться з нами

Зв'яжіться з нами і ми відповімо на всі Ваші запитання. Самолікування шкодить Вашому здоров'ю довірте це професіоналам

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!