Ефективне лікування хронічних захворювань. Клініка Хрономедецини – "Резонанс"

Особливлості лікування цукрового діабету

Цукровий діабет – це захворювання, що протікає зазвичай у хронічній формі. Зазвичай виникає через порушення обміну речовин, що призводить до підвищення рівня глюкози в крові (гіперглікемії).

Неконтрольований цукровий діабет, лікування із запізненням, може призвести до серйозних ускладнень, таких як:

   1. Серцево-судинні захворювання, включаючи інфаркт міокарда та інсульт.

   1. Захворювання нирок, включно з хронічною хворобою нирок і нирковою недостатністю.

   1. Захворювання очей, включаючи діабетичну ретинопатію, яка може призвести до сліпоти.

   1. Захворювання нервової системи, включаючи діабетичну нейропатію, яка може призвести до втрати чутливості, судом та інших порушень.

  Групу ризику становлять пацієнти, схильні до надмірної ваги та ожиріння, генетичної схильності, а також особи, які страждають на хронічні патології – гіпертензію, полікістоз яєчників, дисліпідемію.

  Причини захворювання на цукровий діабет і класифікація

  Основний фактор зародження діабету – нестача в організмі інсуліну. При цукровому діабеті або підшлункова залоза не виробляє достатню його кількість, або організм втрачає до нього чутливість. У результаті глюкоза не досягає клітин, а накопичується в крові. Це призводить до підвищення рівня цукру в крові (гіперглікемії).

  До інших причин цукрового діабету належать:

  1. Гестаційний цукровий діабет – форма цукрового діабету, яка розвивається у жінок під час вагітності.
  2. Вторинний цукровий діабет – форма цукрового діабету, яка розвивається внаслідок інших захворювань, таких як панкреатит, деякі види раку, прийом деяких ліків.

  У традиційній сучасній медицині ідентифікують 2 основні типи цукрового діабету:

  1. Цукровий діабет 1 типу – аутоімунне захворювання, за якого імунна система організму атакує і руйнує клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін. Причини виникнення цукрового діабету 1 типу до кінця не вивчені, але вважається, що на його розвиток впливають як генетичні, так і зовнішні чинники.
  2. Цукровий діабет 2 типу – найпоширеніший тип цукрового діабету. Він розвивається через порушення чутливості клітин до інсуліну. До факторів ризику цукрового діабету 2 типу відносяться ожиріння, малорухливий спосіб життя, спадковість, вік старше 45 років.

  Цукровий діабет 1 типу зазвичай розвивається в дитячому або підлітковому віці, і його причини до кінця не вивчені. Цукровий діабет 2 типу найчастіше розвивається у дорослих людей, і його поширеність збільшується з віком.

  Діагностика цукрового діабету

  Діагностика цукрового діабету проводиться за допомогою лабораторних аналізів крові:

  1. Аналіз рівня глюкози в плазмі натщесерце (глюкоза натщесерце).
  2. Пероральний тест на толерантність до глюкози (ПТТГ).
  3. Аналіз на глікований гемоглобін (HbA1c). Крім лабораторних аналізів, у разі підозри на цукровий діабет лікар може провести огляд пацієнта і поставити йому запитання про його симптоми.

  Характерні симптоми цукрового діабету включають:

  • частий і сильний голод;
  • Підвищена спрага;
  • часте бажання сечовипускання;
  • втрата ваги;
  • слабкість і втома;
  • погіршення та помутніння зору;
  • рани, що довго не загоюються.

  Своєчасна діагностика та лікування цукрового діабету можуть допомогти запобігти серйозним ускладненням. Наприклад, діабетична кома, сліпота, захворювання нирок і серця.

  Як лікувати цукровий діабет

  На жаль, на сьогодні не існує методів, які могли б повністю позбавити від цукрового діабету. Певний ефект дає корекція способу життя, що включає зниження маси тіла.

  Не обійтися в традиційній терапії без медикаментозних курсів лікування з введенням інсуліну.

  Деякі з перспективних напрямків лікування включають в себе:

  1. Пересадка клітин підшлункової залози.
  2. Генотерапія, спрямована на відновлення функції клітин підшлункової залози.

  Ці методи мають потенціал для розробки методів, проте поки що не досягли тієї результативності, яка властива технології хронотерапії. Її освоїли лікарі київської Клініки хрономедицини “Резонанс”. Метод застосовується дистанційно в будь-якому регіоні світу, безболісний, не має протипоказань і побічних ефектів.

  Уточнити всі переваги хронотерапії та почати лікування цукрового діабету можна після консультацій із лікарями Клініки хрономедицини “Резонанс”, доступної за вказаним номером телефону

  Форма обратной связи

  Demo Description

  My first Popup

  This will close in 0 seconds