Біполярний розлад: Симптоми, причини, лікування

Біполярний розлад, також відомий як маніакально-депресивний синдром, є психічним захворюванням, що характеризується періодами емоційної нестабільності, включно з маніакальними (підйом настрою) та депресивними (зниження настрою) епізодами. Люди з біполярним розладом можуть переживати періоди надмірно підвищеного настрою та енергії, а також періоди глибокої депресії.

Хвороба небезпечна своїми наслідками і здатністю вражати пацієнтів у будь-якому віці. Наслідки та ускладнення біполярного розладу можуть бути серйозними і впливають на якість життя, працездатність, емоційну стабільність:

 1. Епізоди манії або депресії можуть впливати на здатність працювати, навчатися і підтримувати стабільні стосунки.
 2. Під час депресивних епізодів у пацієнтів може виникнути сильне бажання завдати шкоди собі.
 3. Часті зміни настрою можуть вплинути на стосунки з близькими.
 4. Деякі люди з біполярним розладом можуть звертатися до алкоголю або наркотиків для пом’якшення симптомів.
 5. Стрес і безсоння можуть вплинути на загальне фізичне здоров’я.

Таким чином за перших же ознак біполярного розладу лікування має бути невідкладним, комплексним і регулярним.

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

У разі біполярного розладу особистості лікування має починатися з виявлення та усунення етіологічних чинників. Причини біполярного розладу не повністю зрозумілі, але вважається, що на нього можуть впливати генетичні чинники, хімічний дисбаланс у мозку, стрес і навколишнє середовище.

Провокувати біполярний розлад можуть такі чинники:

 1. Генетика. Ризики розвитку біполярного розладу збільшуються, якщо у близьких родичів були випадки цього розладу.
 2. Біохімія мозку. Дисбаланс нейрохімічних речовин (наприклад, норадреналіну, серотоніну, дофаміну) може зіграти роль у виникненні біполярного розладу.
 3. Стрес. Важкі стресові ситуації можуть спровокувати початок епізодів біполярного розладу.
 4. Порушення сну. Недостатній сон або неправильний режим сну можуть посилити симптоми.

Іноді підставою до зародження маніакально-депресивного синдрому може слугувати цілий комплекс причин і провокуючих чинників.

КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ

Симптоми біполярного розладу можуть варіюватися залежно від типу цього розладу. Офіційна медицина класифікує три типи такої патології:

 • біполярний розлад I типу включає маніакальні епізоди, які можуть бути супроводжені депресивними епізодами або періодами нормального настрою;
 • захворювання II типу – включає більш м’які маніакальні епізоди, відомі як гіпоманія, що змінюються депресивними епізодами.
 • циклотимічний розлад – він характеризується менш вираженими і тривалішими періодами гіпоманії та легкої депресії.

Уже в перших фазах розвитку можуть відзначатися часті зміни настрою, невпевненість у власних діях. Іноді видно протилежну клінічну картину – з різкими спалахами енергійності та навіть легкої агресії.

ЛІКУВАННЯ БІПОЛЯРНОГО РОЗЛАДУ В КИЄВІ

Лікування біполярного розладу включає медикаментозну терапію (зазвичай стабілізатори настрою та антиманіакальні препарати) і психотерапію (наприклад, когнітивно-поведінкову терапію), а також управління стресом, регулярний сон і підтримку оточення. Раннє звернення до лікаря і послідовне лікування можуть істотно поліпшити прогноз.

Ще більше шансів зупинити прогресування цієї хвороби і навіть вилікувати її – звернутися по допомогу до лікарів Клініки хрономедицини. Тут розроблено й успішно практикується метод хронотерапії при біполярному розладі.

Така технологія лікування біполярного розладу дає змогу проводити курс терапії дистанційно, перебуваючи пацієнта вдома, причому – в будь-якій точці світу. Успішна практика та відгуки пацієнтів, які одужали, демонструють стабільність терапевтичного ефекту і швидке позбавлення не тільки симптомів. Метод хронотерапії позбавляє від самої хвороби та від її причин. Детальніше про нього і про досягнуті іншими пацієнтами результати можна дізнатися за вказаними контактними даними.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Форма обратной связи

Demo Description

My first Popup

This will close in 0 seconds