Біполярний розлад, також відомий як маніакально-депресивний синдром, є психічним захворюванням, що характеризується періодами емоційної нестабільності, включно з маніакальними (підйом настрою) та депресивними (зниження настрою) епізодами. Люди з біполярним розладом можуть переживати періоди надмірно підвищеного настрою та енергії, а також періоди глибокої депресії.
Хвороба небезпечна своїми наслідками і здатністю вражати пацієнтів у будь-якому віці. Наслідки та ускладнення біполярного розладу можуть бути серйозними і впливають на якість життя, працездатність, емоційну стабільність:
Епізоди манії або депресії можуть впливати на здатність працювати, навчатися і підтримувати стабільні стосунки.
Під час депресивних епізодів у пацієнтів може виникнути сильне бажання завдати шкоди собі.
Часті зміни настрою можуть вплинути на стосунки з близькими.
Деякі люди з біполярним розладом можуть звертатися до алкоголю або наркотиків для пом’якшення симптомів.
Стрес і безсоння можуть вплинути на загальне фізичне здоров’я.
Таким чином за перших же ознак біполярного розладу лікування має бути невідкладним, комплексним і регулярним.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ
У разі біполярного розладу особистості лікування має починатися з виявлення та усунення етіологічних чинників. Причини біполярного розладу не повністю зрозумілі, але вважається, що на нього можуть впливати генетичні чинники, хімічний дисбаланс у мозку, стрес і навколишнє середовище.
Провокувати біполярний розлад можуть такі чинники:
Генетика. Ризики розвитку біполярного розладу збільшуються, якщо у близьких родичів були випадки цього розладу.
Біохімія мозку. Дисбаланс нейрохімічних речовин (наприклад, норадреналіну, серотоніну, дофаміну) може зіграти роль у виникненні біполярного розладу.
Стрес. Важкі стресові ситуації можуть спровокувати початок епізодів біполярного розладу.
Порушення сну. Недостатній сон або неправильний режим сну можуть посилити симптоми.
Іноді підставою до зародження маніакально-депресивного синдрому може слугувати цілий комплекс причин і провокуючих чинників.
КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ
Симптоми біполярного розладу можуть варіюватися залежно від типу цього розладу. Офіційна медицина класифікує три типи такої патології:
біполярний розлад I типу включає маніакальні епізоди, які можуть бути супроводжені депресивними епізодами або періодами нормального настрою;
захворювання II типу – включає більш м’які маніакальні епізоди, відомі як гіпоманія, що змінюються депресивними епізодами.
циклотимічний розлад – він характеризується менш вираженими і тривалішими періодами гіпоманії та легкої депресії.
Уже в перших фазах розвитку можуть відзначатися часті зміни настрою, невпевненість у власних діях. Іноді видно протилежну клінічну картину – з різкими спалахами енергійності та навіть легкої агресії.
ЛІКУВАННЯ БІПОЛЯРНОГО РОЗЛАДУ В КИЄВІ
Лікування біполярного розладу включає медикаментозну терапію (зазвичай стабілізатори настрою та антиманіакальні препарати) і психотерапію (наприклад, когнітивно-поведінкову терапію), а також управління стресом, регулярний сон і підтримку оточення. Раннє звернення до лікаря і послідовне лікування можуть істотно поліпшити прогноз.
Ще більше шансів зупинити прогресування цієї хвороби і навіть вилікувати її – звернутися по допомогу до лікарів Клініки хрономедицини. Тут розроблено й успішно практикується метод хронотерапії при біполярному розладі.
Така технологія лікування біполярного розладу дає змогу проводити курс терапії дистанційно, перебуваючи пацієнта вдома, причому – в будь-якій точці світу. Успішна практика та відгуки пацієнтів, які одужали, демонструють стабільність терапевтичного ефекту і швидке позбавлення не тільки симптомів. Метод хронотерапії позбавляє від самої хвороби та від її причин. Детальніше про нього і про досягнуті іншими пацієнтами результати можна дізнатися за вказаними контактними даними.